Україна подаватиме заявку на проведення Зимової Олімпіади

Україна подаватиме заявку на проведення Зимової Олімпіади

Україна подаватиме заявку на проведення Зимової Олімпіади
ОПУ

Україна хоче стати господарем Зимових Олімпійських ігор та вступить "у фазу діалогу" щодо цього з МОКМіжнародний Олімпійський комітет. Про це повідомляється на офіційному сайті Президента України.

Про намір України прийняти Олімпійські ігри вкотре заявив президент Володимир Зеленський, цього разу під час візиту до України президента МОК Томаса Баха. Президенти України та МОК обговорили можливість такого кроку під час особистої зустрічі, причому українська сторона конкретизувала наміри: стати господарем саме Зимової Олімпіади.

Згідно з інформацією на сайті Президента України, Томас Бах підтримав цю ініціативу: "враховуючи чудові спортивні традиції України, а також побачивши надзвичайно вражаючу презентацію сучасної спортивної інфраструктури країни".

А за кілька годин після цієї зустрічі Володимир Зеленський під час виступу на церемонії до 30-річчя НОК України заявив, що проведення Олімпіади - його особиста мрія.

"Велика мрія – це Олімпіада в Україні. І я дуже в це вірю. Я впевнений, що наша велика держава заслуговує стати господаркою Олімпійських ігор", - сказав Володимир Зеленський.

Найближча Зимова Олімпіада, на право проведення якої може претендувати Україна - Ігри-2030. Водночас, конкретної заяви про намір подавати свою заявку саме на статус господаря цієї Олімпіади з українського боку не було.

Читйте також: Замість дорослої Олімпіади - юнацька? Міністр спорту - про плани, місце й дату проведення Ігор

Який процес визначення господаря Олімпіади

Вибір країни-господаря складається з двох частин. Зацікавлена країна (місто чи регіон) направляє делегацію в штаб-квартиру МОК, де вступає в діалог з "Комісією визначення майбутнього господаря" - цей процес триває без визначеної тривалості по часу. Україна заявила, що "якнайшвидше" направить свою делегацію в МОК.

На другому етапі ця ж Комісія проводить конткретні перемовини з країнами, які можуть стати майбутніми господарями (з усіх претендентів до цього етапу проходить кілька заявок).

Безпосередньо вибір господаря Олімпійських ігор відбувається під час сесії МОК, де голосують Делегати МОК (80 людей). Заявка, що набирає більшість голосів, перемагає.

Вибір господаря Олімпіади-2030 має відбутися або в лютому 2022 року у Пекіні, або в 2023 році у Мумбаї. Точно дата ще невідома.

Хто ще претендує на проведення Олімпіади-2030

Якщо Україна все-таки подаватиме заявку на статус господря Олімпійських ігор 2030 року, у неї буде, як мінімум, чотири суперника.

  • Ванкувер (Канада): оголосили про подачу заявки, це місто приймало Ігри-2010
  • Саппоро (Японія): оголосили про подачу заявки, це місто приймало Ігри-1972
  • Солт Лейк Сіті (США): оголосили про подачу заявки, це місто приймало Ігри-2002
  • Барселона-Піренеї (Іспанія, Франція, Андорра): спільна заявка трьох країн (8 видів спорту та церемонії відбудуться в Барселоні, 5 - у Франції, 1 - в Андоррі).

Також про намір прийняти цю Олімпіаду заявляли в Норвегії (Ліллехаммер) та Росії (Уфа).

Що відомо про намір України прийняти Олімпійські ігри

  • Про бажання стати господарем Олімпіади Володимир Зеленський заявляв ще у 2020 році. Тоді ж були плани подати заявку на участь у виборі господаря Ігор-2028 (відомого на той момент) та Ігор-2030.
  • На початку січня 2021 Міністр спорту та молоді Вадим Гутцайт в інтерв'ю Суспільне Спорт заявив, що Україна "цілиться" на проведення Олімпіади у 2030 чи 2032 році. І також розглядає варіант прийняти Юнацьку Олімпіади.
  • У серпні 2021 року Гутцайт заявляв, що ціллю "перш за все" є Юнацька Олімпіада. Тоді ж він казав, що базою для Зимової Олімпіади стане Буковель.
На початок