Україна подала заявку на проведення Євробаскету-2025

Україна подала заявку на проведення Євробаскету-2025

ЗМІ
Україна подала заявку на проведення Євробаскету-2025
ФБУ

Україна подала заявку на право стати господарем чемпіонату Європи-2025 з чоловічого баскетболу. Про це повідомляє сайт basket.com.ua з посиланням на власну інформацію.

За даними сайту, Федерація баскетболу України уже надіслала відповідні документи до ФІБА. Інші деталі щодо подачі заявки поки що невідомі.

На початку липня України Володимир Зеленський пропонував Литві разом з Україною прийняти чемпіонат Європи з баскетболу. Про це він заявляв під час візиту в Литву: "Я хочу запропонувати ідею спільної організації Україною й Литвою одного з наступних чемпіонатів Європи з баскетболу".

У серпні офіційно про намір прийняти чемпіонат Європи-2025 з баскетболу заявила Латвія. Ця країна приймала груповий етап Євробаскету-2015, однак фінальні стадії тоді пройшли у Франції.

Якщо Україна отримає право на проведення Євробаскету-2025, цей чемпіонат Європи з командного виду спорту стане для України другим за наступні кілька років. У 2023 році Україна має стати одним із господарів чемпіонату Європи з волейболу серед чоловіків: контрак на проведення групового етапу уже підписаний.

Що потрібно для проведення Євробаскету

  • У фінальну частину Євробаскету виходять 24 команди, які розбиті на чотири групи по шість збірних. Відповідно, кожна з груп проходить на одній арені. Як правило, фінальні матчі відбуваються на ще іншій арені.
  • Для проведення такого турніру потрібно, як мінімум, п'ять арен з місткістю в мінімум 10 тисяч глядачів. В України - поки що жодної такої арени.
  • З 2015 року ФІБА надає право на проведення Євробаскету чотирьом країнам. Матчі групового етапу проходять в чотирьох різних країн, тоді як уся стадія плей-оф - лише в одній.

Що відомо

  • Найближчий Євробаскет пройде у 2022 році. Україна туди кваліфікувалася. Євробаскет відбудеться в Німеччині (група та плей-оф), Грузії, Італії та Чехії.
  • Україна уже отримувала право на проведення чемпіонату Європи з баскетболу-2015, однак цей турнір був перенесений в іншу країну у зв'язку з ситуацією в Україні.
  • Україна разом зі Швецією подавала заявку на проведення жіночого Євробаскету-2021, однак статус господаря отримали Франція та Іспанія.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо