Пілот "Мерседес" виграв кваліфікацію, але розпочне гран-прі останнім через рішення команди AP

Фінський гонщик "пропустить" уперед Льюїса Гемілтона.

Гоночний вікенд перед гран-прі Монци розпочався для пілотів Формули-1 у п'ятницю. Гонщики взяли участь у кваліфікації, яка мала визначити стартову решітку.

Перемогою у кваліфікації здобув пілот "Мерседес" Валттері Боттас. У кваліфікації він випередив свого ж партнера по команді Льюїса Гемілтона - саме ці два гонщики мали розпочати гонку першими.

Проте тепер Боттас не зможе розпочати гонку першим. І все - через рішення команди.

Що сталося?

Особливістю гоночного вікенду в Монці стане проведення спринтерської гонки. Їх Формула-1 ввела у 2021 році в обмеженій кількості (три), і етап в Італії став одним із таких.

Боттас переміг у кваліфікації, проте перед спринтерською гонкою механіки "Мерседес" замінили йому силову установку. Цією зміною "Мерседес" перевищили ліміт на кількість моторів, які можуть використати гонщик за один сезон - не більше трьох.

Відповідно, Боттаса покарали штрафом позицій перед гран-прі Монци. Він посідатиме останнє 20-е місце у стартовій решітці перед гонкою.

Навіщо "Мерседес" внесли відповідні зміни в болід Боттаса?

З новою силовою установкою у боліді Боттаса "Мерседес" хочуть зачепитися за очки у спринтерській гонці. Її фін розпочне з першої позиції, і у випадку перемоги принесе "Мерседес" три очки у Кубку конструкторів.

Переможець спринту отримає право розпочати гран-прі першим. Проте цим пілотом точно не буде Боттас - покарання пов'язано саме із недільною гонкою.

Таким чином, якщо ситуація у порівнянні із кваліфікацією залишиться незмінною, то очолити стартову решітку має Льюїс Гемілтон. Він продовжує боротьбу із пілотом "Ред Булл" Максом Ферстаппеном за перемогу у гонці.

Керівництво "Мерседес" підтвердило, що рішення замінити деталі у двигуні Боттаса є стратегічним. Крім того, у команді готові віддати наказ фіну пропустити вперед Гемілтона, щоб він здобув більше очок та продовжив боротьбу за перемогу у чемпіонаті.

"Зазвичай командні накази віддавати важко, тому що ми всі - гонщики і не хочемо такого бачити. Усі мусять знати, що перемога - заслужена. Але у цьому випадку Валттері у неділю відправиться у кінець решітки, тому побачимо, що вийде на старті. Чи попросимо його пропустити Гемілтона за можливості? Так, схоже на те. Ми дуже турбувалися, тому що не хотіли отримати штраф на іншій трасі. Формат спринт-гонок досить зручний, тому що покарання розповсюджується лише на неділю", - зазначив босс "Мерседес" Тото Вольфф.

Сам Боттас після кваліфікації зазначив, що розраховує виступити якнайкраще у спринті та самій гонці, не звертаючи уваги на рішення "Мерседес".

"Очікую, що зможу заробити максимально можливу кількість очок [у спринті], а потім спробую як можна краще виступити у гонці".

• Сезон-2021 року - останній для Боттаса у "Мерседес". З нового сезону він виступатиме за "Альфа Ромео", а замість нього партнером Гемілтона буде пілот "Вільямс" Джордж Расселл.
  • У заліку пілотів Формули-1 Боттас йде третім (123 очки), програючи лідеру Максу Ферстаппену (224.5) та Льюїсу Гемілтону (221.5) очок.
  • У Кубку конструкторів "Мерседес" випереджає "Ред Булл" на 12 очок - 344.5 проти 332.5.
  • Спринт у Монці - другий у 2021 році. Ще одну спринтерську гонку мають провести у Бразилії.

• Субота, 11 вересня, 17:30. Спринт у Монці.
  • Неділя, 12 вересня, 16:00. Гран-прі Монци.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика