Крематорій у Львові: розробка проєкту та ставлення священників

Крематорій у Львові: розробка проєкту та ставлення священників

Крематорій у Львові: розробка проєкту та ставлення священників Суспільне Львів

Проєктно-кошторисну документацію для будівництва крематорію на Голосківському кладовищі у Львові місто має розробити цього року. Про це повідомила заступниця міського голови Ірина Маруняк. За її словами, місто виділило 3 мільйони гривень на розробку документації.

"Є два діючих кладовища: Голосківське та Сихівське. Частково ховати можна на Янівському і на Личаківському – за певних умов. Є змога долучити невеличкі ділянки до тих існуючих кладовищ. Але цих місць вистачить лише на 2-3 роки для поховань. Ми вирішили застосувати практику, яку застосовують всі європейські країни – це будівництво крематорію", – повідомила депутатка Львівської міської ради Юлія Гвоздович .

Заступниця міського голови Ірина Маруняк каже, що для будівництва крематорію потрібно доєднати до Голосківського кладовища 2 гектари землі. Це питання вже розглянули на громадських слуханнях. Доєднати до цвинтаря 2 гектари землі зможуть, якщо містобудівна рада схвалить детальний план території, а виконавчий комітет його затвердить.

"Аналогу такого крематорію, який ми хочемо будувати, поки в Україні немає. Тому швидше всього буде оголошено всеукраїнський конкурс на проєктування крематорію у Львові. І ми будемо йти таким шляхом. І після того, як ми визначимо переможця конкурсу, який може проєктувати і буде проєктувати крематорій, далі пройдуть відповідні процедури і після того, тільки почнеться проєктування крематорію", – розповіла Ірина Маруняк.

Наші кореспонденти запитали у священників греко-католицької та православної церкви, як вони ставляться до кремації.

"Сам обряд відбувається таким чином, що священник здійснює весь чин похорону над покійником і після того, людина може бути кремованою. Церква стоїть на стороні вільного вибору людини, тобто, щоб ніхто не міг насильно заставляти осіб, щоб вони погоджувалися на кремацію. У той самий момент вона підтримує традиційне поховання. Прах повинен бути похований, тобто особа або тіло людини завжди повинні зберігатися у пошані", –розповів священник Української греко-католицької церкви, отець Андрій Шестак.

"Якщо душа розлучилася із тілом, то не означає, що то є просто кусок землі і з ним можна робити те саме, що зі сміттям. Тому до спалювання ми відносимося однозначно - цього робити не можна, - сказав священник Української православної церкви, отець Василь Лучишин. - Ми можемо іти на уступки людям. Наприклад, помирає людина за кордоном далеко і їм накладно привезти труну до нас і тут похоронити, вони там кремують і привозять".

Зараз в Україні діє 3 крематорії: у Києві, Одесі та Харкові. За словами заступниці міського голови Львова Ірини Маруняк, у Києві 65% поховань здійснюється шляхом кремації.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди