Україна зіграє проти Росії в 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2021 з волейболу

Україна зіграє проти Росії в 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2021 з волейболу cev.eu

І також визначилася подальша сітка турніру для українців.

Чоловіча збірна України з волейболу завершила виступи на груповому етапі Євро-2021 на третьому місці - удруге поспіль українці пройшли в плей-оф фінальної частини континентальної першості. У групі Україна здобула три перемоги та двічі програла (Сербії та Польщі).

Третє місце на стадії групового етапу означало, що в першому раунді плей-оф синьо-жовта збірна отримає в суперники команду, що фінішує другою в групі C.

До останнього туру на цю позицію претендували три збірні - Туреччина, Росія та Фінляндія (втратила шанси після останнього матчу росіян). А доля другого місця визначалася в очному матчі між Фінляндією та Туреччиною.

У випадку перемоги турків з рахунком 3:0 чи 3:1 саме вони виходили на Україну. Якщо матч завершувався з іншим результатом - друге місце діставалося Росії.

Перший сет матчу Туреччина - Фінляндія повністю залишився за фінами: вони розбили суперника з рахунком 25:17. Старт другої партії теж за фінами - 8:4. Однак після цього турки видали серію 14:2 і повністю перевернули хід партії, яку забрали з рахунком 25:16.

Третя партія була найбільш рівною, переможець визначився на тайбрейку - фіни не реалізували три сетболи і програли, 27:29. Четвертий сет у підсумку став ключовим для визначення суперника України.

Туреччина програвала майже усю партію, намагалася наздогнати наприкінці, але безуспішно - 25:18 на користь Фінляндії. А це означає, що матч перейшов у п'ятий сет - Росія автоматично стала суперником України в 1/8 фіналу Євро-2021.

Матч Україна - Росія в 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2021 серед чоловіків відбудеться в суботу, 11 вересня. Він пройде у польському Ґданську, час початку - 18:30 за Києвом.

Росія - дворазовий чемпіони Європи (у 2013 та 2017 роках), а також під назвою "ОКР" ця збірна здобувала "срібло" Олімпіади-2020. На стадії групового етапу Євро-2021 Росія зіграла п'ять матчів: чотири перемоги та одна поразка (від Туреччини).

Це буде друга зустріч в історії між Україною та Росією. Уперше ці збірні грали між собою на Євро-2005 - перемога росіян з рахунком 3:0.

Переможець пари Україна - Росія в 1/4 фіналу виходить на переможця пари Польща - Фінляндія. Матч відбудеться у вівторок, 14 вересня, теж у Ґданську.

Як виглядає сітка плей-оф Євро-2021 з волейболу

• Уже визначені чотири пари 1/8 фіналу: Польща - Фінляндія, Росія - Україна, Сербія - Туреччина та Нідерланди - Португалія.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика