Проїзд по 10 і 13 грн. Сумська міськрада оприлюднила проєкти рішень з новими тарифами

Проїзд по 10 і 13 грн. Сумська міськрада оприлюднила проєкти рішень з новими тарифами

Уточнено
Проїзд по 10 і 13 грн. Сумська міськрада оприлюднила проєкти рішень з новими тарифами

На сайті міської ради 6 вересня оприлюднили проєкт підвищення вартості проїзду у приватному громадському транспорті. У ньому йдеться про підвищення вартості проїзду до 10 грн для усіх, крім школярів 1-4 класів, для них буде по 5 грн. Доїхати до Піщаного коштуватиме 13 гривень. Для пенсіонерів пільга не передбачена.

Протягом місяця з дня оприлюднення усі охочі можуть подати свої скарги та зауваження до відділу транспорту Сумської міської ради. За словами координатора Сумської платформи реформ Максима Корнієнка, проблема у тому, що самі розрахунки перевізників не оприлюднені.

"Як і попередні рази оприлюднюються лише рішення, а самі розрахунки – ні. Тобто, громадяни насправді не мають можливості подавати свої пропозиції, бо вони не бачать розрахунків. Вони не бачать, яка вартість закладена пального, яка кількість транспортних засобів, закладена у розрахунок. Немає до чого подавати пропозиції, крім самої цифри 10 грн", – говорить Максим Корнієнко.

За словами начальника міського відділу транспорту Сергія Яковенка, у відділі можуть надати розрахунки на вимогу будь-кому.

"Процедура не передбачає оприлюднення самих розрахунків. Всі хто звертаються, до нас неодноразово зверталися, ми надаємо розрахунки будь-якого перевізника будь-якого періоду. Протягом 30 днів ми приймаємо пропозиції та зауваження до цього проєкту рішення", – зазначив Серій Яковенко.

Тарифи хочуть підвищити 12 перевізників, які працюють на 32 маршрутах. Голова асоціації приватних перевізників Сум Олександр Запорожець коментувати підвищення вартості проїзду відмовився не назвавши причини.

Документи ж оприлюднені на сайті міської ради, як регуляторні акти. У них вказані вигоди та втрати при прийнятті рішення.

Як аргумент на користь прийняття рішення вказані:

  • Збільшення надходжень до міського бюджету від сплати податків.
  • Підвищення якості та безпеки надання транспортних послуг.

Якщо ж рішення не приймуть – спостерігатиметься відтік робочої сили, зменшення кількості рейсів на маршруті та погіршиться якість та безпеки надання послуг.

Що відомо

  • Востаннє вартість проїзду в Сумах підвищували в січні 2021 року - до 7 гривень. 24 лютого депутати не змогли скасувати рішення виконкому про підвищення вартості проїзду у сумських маршрутках. Їм не вистачило голосів.
  • З проханням підняти вартість проїзду у маршрутках перевізники звернулись до міської влади у грудні 2020-го.
  • До 15 лютого приватні перевізники в Сумах мали відновити роботу GPS-приладів на своїх машинах.
  • У квітні 2021 перевізники написали відкритого листа меру. Він був відповіддю на допис Олександра Лисенка про те, що після проведення конкурсу на перевезення у Сумах їздитимуть винятково автобуси середньої місткості.

Вибір редакції

На початок