Кропивницький педуніверситет пропонує співпрацю громадам області

Кропивницький педуніверситет пропонує співпрацю громадам області

Кропивницький педуніверситет пропонує співпрацю громадам області
Фотоінформ

Центральноукраїнський педуніверситет імені Винниченка, який розташований у Кропивницькому, уклав угоди про співпрацю з трьома громадами Кіровоградської області. Договори передбачають освітню, наукову та методичну підтримку громад з боку університету, яка має на меті підвищити рівень кваліфікації працівників громад та задовольнити "кадровий голод" в освітній сфері.

Ректор Євген Соболь пропонує громадам направляти на навчання до університету учнів, які хочуть навчатись в них. “Абітурієнт отримає підтримку з цільового направлення або фінансування з громади. Спеціаліст закінчивши навчання (і навіть на старших курсах), зможе працювати в громаді. Наша основна мета – повернути молодь до регіону і територіальних громад”, – сказав Євген Соболь.

Також ректор пропонує скористатися знаннями викладачів університету, якщо громади мають потребу у спеціалістах або консультаціях з економіки, географії, юриспруденції, перекладацьких послугах, тощо.

Документ про наміри підписали з представником Ганнівської громади Новоукраїнського району Людмилою Гараздою, Онуфріївської Олександрійського району Віталієм Березою та Устинівської громади Кропивницького району Геннадієм Сусідко. Євген Соболь сказав, що запрошує до співпраці інші громади Кіровоградської області і не тільки.

"Наш науковий потенціал – для вас". Кропивницький педуніверситет пропонує співпрацю громадам області
Суспільне: Кропивницький

"Наш науковий потенціал – для вас". Кропивницький педуніверситет пропонує співпрацю громадам області
Суспільне: Кропивницький

Представниця Ганнівської громади Людмила Гаразда розповіла, що діти громади навчаються у п’яти школах та чотирьох філіях. Відчувають брак вчителів початкових класів, математики та фізики. "У школах були працівники передпенсійного віку, вони пішли на пенсію. У школах є й молоді працівники, в цей період вони масово пішли у декретні відпустки. Це добре, звичайно, але працівників не вистачає".

Розповіла, що з наступного року планують вкладати гроші громади в залучення спеціалістів. У якій формі це буде, вирішать. "Можливо, це будуть кошти за навчання, стипендія від громади чи житло".

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди