На Львівщині продають "Дашавський завод композиційних матеріалів"

На Львівщині продають "Дашавський завод композиційних матеріалів"

На Львівщині продають "Дашавський завод композиційних матеріалів" Суспільне Львів

Фонд державного майна України виставив на приватизацію "Дашавський завод композиційних матеріалів" у Стрийському районі. Стартова ціна – 33 мільйони гривень. На торги виставили увесь майновий комплекс цього державного підприємства.

На підприємстві виробляють мастику для ізоляції нафто і газопроводів, а також пом’якшувач для шин. До комплексу заводу належать цехи, депо, територія площею 40 гектарів і відпочинкова база у селі Гребенів.

На Львівщині виставили на продаж "Дашавський завод композиційних матеріалів"Суспільне Львів

Територія "Дашавського заводу композиційних матеріалів"

Зараз на "Дашавському заводі композиційних матеріалів"працює 33 людини. Директор Василь Цап каже, що підприємство є прибутковим.

"Дохід у рік від 15 або 20 мільйонів гривень залежно від реалізації. Потужність заводу дозволяє виготовити продукції на 100 мільйонів, але немає реалізації. Ми ринок України заповнили на 100 процентів", — каже директор "Дашавського заводу композиційних матеріалів" Василь Цап.

На Львівщині виставили на продаж "Дашавський завод композиційних матеріалів"Суспільне Львів

Продукція "Дашавського заводу композиційних матеріалів"

Чому прийняли рішення продати державне підприємство в приватні руки, розповів начальник регіонального відділення фонду державного майна Владислав Калинець:

"Завод за видом продукції уже дуже давно не має державних замовлень і він є зараз з точки зору своєї господарської діяльності в ланцюгу комерційних замовлень. Я би хотів, щоб (завод, — ред.) не було збережено, я хочу щоб його було модифікованоМодифікація — видозміна предмета або явища, що характеризується появою у нього нових ознак, властивостей при збереженні сутності.. Ви бачите, в якому стані виробництво – це далеко не сучасні технології. І я би хотів, щоб новий інвестор використовував його з точки зору нових технологій".

На Львівщині виставили на продаж "Дашавський завод композиційних матеріалів"Суспільне Львів

"Дашавський завод композиційних матеріалів"

Потенційному інвестору запропонували на цій території відкрити інше виробництво, каже директор "Дашавського заводу композиційних матеріалів" Василь Цап:

"Звичайно, що цю територію, інфраструктуру і ці проблеми потягнути на цьому виробництві неможливо і оптимізований кадровий склад також заважає нормально працювати. Ми працюємо так універсально. Тому одна з умов, яку я запропонував, щоби потенційний інвестор обов’язково впроваджував на цій вільній території інше виробництво".

Завод був створений у 1946 році. Підприємство спеціалізується на переробці сажі для виготовлення гумового взуття, ізоляційних матеріалів, автомобільних покришок. Основною сировиною для заводу був газ, з якого і виробляли сажу.

"Тут колись працювали понад 800 людей, тобто ця територія, яку ми бачимо, це десятки гектарів, тут близько 40 гектарів землі, вона була задіяна з точки зору виробничих процесів. Тут стояли цехи і так далі. І та проблема з газом виникла в кінці 1980-х років. І основне скорочення виробництва почалося вже у 1980-ті роки", — розповідає начальник регіонального відділення Фонду держмайна Владислав Калинець.

На Львівщині виставили на продаж "Дашавський завод композиційних матеріалів"Суспільне Львів

"Дашавський завод композиційних матеріалів"

Новий власник отримає у власність нерухомість підприємства, землю, а також базу відпочинку у карпатському селі Гребенів. За умовами приватизації, на заводі і на далі має бути виробництво, проте це може бути виготовлення і іншої продукції. А головне – мають бути збережені робочі місця.

"Ми розуміємо, що завод потребує модернізації, але як місцева влада, ми ставимо важливу вимогу – збереження даного виробництва, оскільки виробництво є чи не єдиним таким в Україні, яке виробляє товарну продукцію для підприємств шинної промисловості, а також нафто-газової промисловості", — пояснює заступник міського голови Стрийської міської ради Михайло Журавчак.

Аукціон з продажу заводу має відбутися 24 вересня.

Що відомо

  • Загалом на Львівщині цього року уже приватизували 42 підприємства на загальну суму 710 мільйонів гривень.
  • Зокрема нещодавно продали територію колишньої львівської виправної колонії на Хуторівці за 407 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди