5 золотих, 8 срібних та 5 бронзових. Паралімпійці Дніпропетровщини здобули 18 медалей Суспільне Дніпро

5 вересня у Токіо завершилася Паралімпіада-2020. Здобуток 20 паралімпійців, які представляли Дніпропетровщину, — 18 медалей: 5 золотих, 8 срібних та 5 бронзових. Найрезультативнішими виявилися плавці та легкоатлети, дехто з них виборов по кілька нагород.

Першу медаль для Дніпропетровщини та й для України на Паралімпіаді-2020 здобув Антон Коль. Це було срібло у плаванні 100 м на спині. Пізніше плавець виборов ще одну нагороду — також срібло у плаванні 50 м на спині.

З золотими медалями з Токіо повернулися Анна Стеценко (плавання, 400 м вільним стилем), Денис Дубров (200 м комплексним плаванням), Зоя Овсій (метання булави), Владислав Загребельний (стрибки у довжину), Анастасія Москаленко (штовхання ядра).

Одразу три срібні медалі виборола Оксана Ботурчук — біг на 100, 200 та 400 метрів. Ще одна параатлетка Наталя Кобзар на дистанції 400 м також виборола срібну нагороду. Друге місце у метанні списа посів Владислав Білий. Срібною призеркою у метанні булави стала Анастасія Москаленко.

До своїх золотих нагород Анна Стеценко додала бронзу у мікстестафеті 4х100 м вільним стилем, Денис Дубров — бронзу у 100 м батерфляєм та ще одну бронзу в чоловічій естафеті 4х100 м. Паралімпійська чемпіонка Зоя Овсій також не обмежилася золотою нагородою, вона здобула ще й бронзу у метанні диска. У дебютних для себе Паралімпійських іграх володарем бронзової нагороди став дзюдоїст Руфат Магомедов.

Загалом від України виступили 138 атлеток і атлетів, які здобули 24 золоті, 47 срібних, 27 бронзових медалей. У загальному заліку Україна посіла 6 місце. Попереду опинилися Нідерланди, Паралімпійський комітет Росії, США, Велика Британія та Китай.