Перейти до основного змісту
Меркель виступає за початок переговорів з "Талібаном". У чому причина

Меркель виступає за початок переговорів з "Талібаном". У чому причина

Меркель виступає за початок переговорів з "Талібаном". У чому причина
. AP

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель виступає за початок переговорів з радикальним ісламістським рухом "Талібан". Вона вважає, що діалог з талібами потрібен, щоб продовжити евакуацію з Афганістану.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на заяву Меркель на пресконференції в Хагені (Північний Рейн-Вестфалія).

"Що стосується (представників — ред.) "Талібану", то, звичайно, ми повинні говорити з ними, тому що саме з ними зараз доводиться мати справу", — сказала Меркель.

За її словами, ці перемовини дозволять продовжити евакуацію афганців, які цього потребують, та постачання гуманітарної допомоги в Афганістан. При цьому канцлерка назвала "хорошим сигналом" той факт, що аеропорт Кабула нещодавно був знову відкритий для польотів.

"Ми хочемо вивезти з країни людей, які працювали, зокрема, на німецькі організації, пов'язані з розвитком, і тепер відчувають себе під загрозою", — додала канцлерка.

При цьому Меркель не сказала, що підтримує відновлення повноцінних дипломатичних відносин з Афганістаном, контрольованим талібами.

Читайте також: Бої за Панджшер тривають, Папа Римський закликав світ приймати біженців. Онлайн подій в Афганістані

Своєю чергою кандидат на пост канцлера Німеччини від союзу консерваторів Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та Християнсько-соціального союзу (ХСС) Армін Лашет також висловився на підтримку переговорів з талібами.

Раніше представник "Талібану" Забіхула Муджахід заявив, що угруповання хотіло б встановити "міцні і офіційні дипломатичні відносини з Німеччиною".

Що говорять в МЗС Німеччини

Як пише видання, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що виступає за переговори з талібами та допускає фінансову допомогу для Афганістану при їх владі за певних умов. Зокрема, якщо в країні буде сформовано уряд, що складається не тільки з талібів, будуть дотримуватися права людини й Афганістан не стане "оплотом тероризму".

"В Афганістані нова реальність, подобається нам це чи ні. І у нас більше немає часу зализувати рани", — зазначив Маас 2 вересня.

Що відомо

  • Вранці 15 серпня бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам.
  • Рада безпеки ООН вимагає від екстремістів руху "Талібан" дозволити афганцям безперешкодно залишати країну, нагадавши їм про відповідну обіцянку. Резолюцію щодо цього Радбез ООН ухвалив 30 серпня.
  • 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків, контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".
  • 3 вересня рух "Талібан" заявив, що захопив останню провінцію Афганістану — Панджшер.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок