Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо Афганістану. Що вимагають від талібів

Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо Афганістану. Що вимагають від талібів

Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо Афганістану. Що вимагають від талібів
. Фото: AP

Рада безпеки Організації об'єднаних націй (ООН) вимагає від екстремістів з руху "Талібан" дозволити афганцям безперешкодно залишати країну, нагадавши їм про відповідну обіцянку. Резолюцію щодо цього Радбез ООН ухвалив 30 серпня.

Як інформує Deutsche Welle, за неї проголосували 13 членів Радбезу, однак Росія та КНР утрималися.

"У тексті резолюції РБ ООН вказує на обіцянки "Талібану", які рух дав наприкінці минулого тижня, що афганці зможуть безперешкодно у будь-який час залишити країну всіма можливими шляхами. Рада Безпеки "очікує, що "Талібан" дотримуватиметься цього та всіх інших зобов'язань", — йдеться у тексті резолюції.

Зазначається, що документ був внесений Великою Британією та Францією разом зі США та Ірландією. У ньому міститься вимога, що Афганістан не перетвориться на "прихисток для терористів". Резолюція вимагає безперешкодного гуманітарного доступу та дотримання прав людини, особливо "прав жінок, дітей та меншин".

Читайте також: Нова влада Афганістану. Що відомо про рух "Талібан" та його лідерів

Як повідомляє "Радіо Свобода", резолюція також засудила вибухи в аеропорті Кабула, які призвели до загибелі близько 170 людей та до 200 поранених. Відповідальність на себе взяло угруповання "Ісламська держава в Хорасані".

"Рада безпеки очікує, що "Талібан" дотримається своїх зобов’язань надати безпечний виїзд афганцям та іноземним громадянам, які хочуть залишити Афганістан, відбудеться це сьогодні, завтра чи після 31 серпня. Відповідно до права залишити будь-яку країну, у тому числі свою власну, кожен повинен мати можливість безпечно виїхати з Афганістану з будь-якої причини в будь-який момент, повітряним чи наземним шляхом», — заявила посолка США Лінда Томас-Грінфілд.

Дипломати відзначили, що Росія та КНР, які мають право вето у Радбезі ООН, під час переговорів у останні дні "виказали готовність до компромісу, що стало певним проривом". DW вказує, що останніми роками постійні члени Радбезу, передусім Росія, КНР та США, блокували спільні рішення, спрямовані на розв'язання великих глобальних криз.

Водночас додається, що такі резолюції є зобов'язальними з точки зору міжнародного права. Згодом представники п'яти країн-членів Радбезу, які мають право вето, повинні зустрітися з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем.

Що відомо

  • 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків, контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок