"Слуга народу" проведе з’їзд 6 вересня — нардепка

"Слуга народу" проведе з’їзд 6 вересня — нардепка

"Слуга народу" проведе з’їзд 6 вересня — нардепка
УНІАН

Партія "Слуга народу" проведе з’їзд 6 вересня, щоб висунути кандидатів на проміжні вибори до Верховної ради.

Про це у коментарі Суспільному повідомила нардепка Євгенія Кравчук ("Слуга народу").

"Так, дійсно, у нас буде невеликий робочий з'їзд. На ньому не буде велика кількість делегатів. Це буде ввечері. І в понеділок (6 вересня — ред.) буде спільне засідання політради і ради регіонів — це два таких органи партійних, теж буде ряд робочих питань", — зауважила Кравчук.

За її словами, на з'їзді основними питаннями будуть:

  • висунення кандидатів на виборах, що будуть наприкінці жовтня (мажоритарні округи на Черкащині та Херсонщині);
  • зміни до контрольно-ревізійної комісії.

"Також ми розпочнемо підготовку (дамо перші розпорядження) до більш масштабної події, яка буде у листопаді - форум депутатів від "Слуги народу" різних рівнів, переважно мова йде про місцеве самоврядування", — додала політикиня.

Водночас Кравчук підтвердила, що від "Слуги народу" вже є кандидати на проміжні вибори, однак поки відмовилася називати конкретні імена: "Я впевнена, що вони є. Але було б доречніше, якби було б засідання партії й ми обрали б цих кандидатів. До цього жодні рішення і жодні заяви не матимуть юридичної ваги. У понеділок ввечері (6 вересня — ред.) будуть озвучені прізвища кандидатів".

Читайте також: Дванадцять нардепів за два роки пропустили 90% голосувань у Раді — КВУ

Плани партії на новий політичний сезон ВР

Нардепка зауважила, що питання щодо планів "Слуги народу" під час нового сезону у парламенті вирішуватиметься на зборах фракції. При цьому вона додала, що рішення про відповідні збори ще не було, але були "попередні наради з керівництвом" і є розуміння щодо пріоритетності законопроєктів.

Зокрема вона зауважила, що в найближчі тижні серед пріоритетних будуть другі читання законопроєктів "про олігархів", та про "податкову реформу", до яких можуть бути суттєві зміни.

"Точно не буде змін до оподаткування формули щодо руди, залишаються норми що стосовно великих агровиробників, але ті речі, які викликали незрозумілу реакцію як у депутатів, так і у суспільства — це про оподаткування городів (50 соток), то це буде прибрано... Вирішено уже, що все, що у межах населених пунктів — оподатковуватися не буде. "Податку на городи" не буде", — зазначила Кравчук і додала, що суттєво змінена частина, що стосується квартир і будівництва.

Читайте також: ЄС, НАТО та США підтримали оновлений законопроєкт про Службу безпеки України

Водночас, як вказала нардепка, до законопроєкту про СБУ плануються ще одне засідання профільного комітету: "На початку вересня буде ще одне засідання профільного комітету. Будуть враховані ще юридичні зауваження. Я сподіваюсь, у вересні ми вийдемо у зал з цим законопроєктом".

Кравчук вважає, що всі ці законопроєкти об'єднує те, що вони "завалені поправочним спамом". Як приклад вона наводить "рекордсмена" — податковий законопроєкт, де, за її словами, близько 12 тисяч правок. Це, на її думку, відкриває шлях для використання при розгляді спецпроцедур, що передбачені законодавством і регламентом.

Також вона додала, що на початку жовтня Рада може виділити окремий день на розгляд "євроінтеграційних" законопроєктів.

"12 жовтня планується черговий саміт "Україна-ЄС". Тому десь на початку жовтня буде такий "європейський день", де будуть зібрані всі євроінтеграційні законопроєкти", — резюмувала Кравчук.

Що відомо

  • Центральна виборча комісія призначила на неділю, 31 жовтня, проміжні вибори народних депутатів в одномандатних виборчих округах № 184 (Херсонська область) та № 197 (Черкаська область).
  • Рішення прийнято у зв’язку з тим, що раніше обрані в округах народні депутати були достроково позбавлені мандатів, оскільки народного депутата Ігоря Колихаєва (184-й округ) було обрано Херсонським міським головою на місцевих виборах 2020 року, а народного депутата Олександра Скічка (197-й округ) призначено головою Черкаської ОДА.
  • 1 вересня в одномандатних виборчих округах № 184 та № 197 розпочався виборчий процес проміжних виборів народних депутатів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок