Польща запровадила надзвичайний стан на кордоні через мігрантів

Польща запровадила надзвичайний стан на кордоні через мігрантів

Польща запровадила надзвичайний стан на кордоні через мігрантів
. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Президент Польщі Анджей Дуда запровадив надзвичайний стан на кордоні із Білоруссю через кризу, пов’язану з потоком нелегальних мігрантів.

Як повідомляє Gazeta Wyborcza, про рішення президента оголосив його прессекретар Блаве Спіхальский.

Як зазначає видання, надзвичайний стан запроваджений у частині Підляського і Люблінського воєводств.

"У четвер (2 вересня) президент Анджей Дуда підписав указ про запровадження надзвичайного стану в деяких провінціях Підляського і Люблінського воєводств, тобто про обмеження громадянських свобод в цих регіонах", – йдеться у повідомленні.

Рішення президента набуває чинності одразу після публікації в "Віснику законів". Надзвичайний стан триватиме 30 днів, якщо постанову не буде скасовано Сеймом в понеділок, 6 вересня. Ліві політичні сили Польщі вже заявили, що запропонують поправку до рішення.

Це – перший надзвичайний стан, оголошений у Польщі після 1989 року, зазначає Gazeta Wyborcza.

Якими будуть обмеження

Як пише видання, на практиці таке рішення означає, що нікому не дозволятиметься перебувати на територіях, де оголошений надзвичайний стан, окрім місцевих мешканців. Заборона стосуватиметься представників неурядових організацій, які допомагають біженцям, і журналістів.

Надзвичайний стан охоплює прикордонну зону з Білоруссю, яка простягається приблизно на 3 кілометри вглиб Польщі від кордону. У Підляському воєводстві ця зона включатиме 115 населених пунктів, а у Люблінському – 68.

За день до ухвалення рішення Дуда обговорював ситуацію на польсько-білоруському кордоні з Управлінням національної безпеки, а також головами МВС, МЗС та президентської адміністрації. При цьому польський уряд скерував запит на введення надзвичайного стану 31 серпня.

Відповідно до статті 228 Конституції Польщі і відповідного закону, надзвичайний стан може запроваджуватись у ситуації особливої ​​загрози конституційному ладу держави, безпеці громадян або громадському порядку, в тому числі обумовленої терористичною діяльністю або діяльністю в кіберпросторі, яку не можна подолати звичайними конституційними заходами, зазначає Prawo.

Міграційна криза на кордоні Білорусі та Литви

Наприкінці травня 2021 року невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не буде затримувати нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу, членом якого є Литва.

За даними МВС Литви, з початку 2021 року близько чотирьох тисяч мігрантів нелегально перетнули білорусько-литовський кордон. Це в кілька разів вище, ніж за весь 2020 рік. Серед мігрантів зокрема громадяни Іраку, Ірану, Сирії. На початку серпня польоти з Іраку до Мінська були припинені.

У липні Литва анонсувала план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію.

Дивіться також: У Литві триває криза через нелегальних мігрантів. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Що ще відомо

  • 10 серпня уряд Латвії оголосив режим надзвичайної ситуації через збільшення кількості нелегальних мігрантів, які перетинають кордон країни. Влада Латвії через наплив нелегальних мігрантів запровадила з 11 серпня до 10 листопада режим надзвичайної ситуації в прикордонних з Білоруссю районах.
  • Прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш заявив, що криза з нелегальними мігрантами, які намагаються перебратися через кордони Литви і Латвії, є проявом "гібридної війни Білорусі з ЄС".
  • Уряд Латвії схвалив виділення фінансування на будівництво інфраструктури для захисту східного кордону Латвії та запобігання нелегальній міграції.
  • Польща також планує побудувати паркан на кордоні з Білоруссю для попередження нелегальної міграції.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок