Чернігівське кладовище «Яцево» планують розширити на 2,5 гектари

Чернігівське кладовище «Яцево» планують розширити на 2,5 гектари

Чернігівське кладовище «Яцево» планують розширити на 2,5 гектари оригінал

Понад 2,5 га землі планують викупити, щоб розширити чернігівське міське кладовище «Яцево». Такий проект рішення розглядатимуть на черговій сесії міської ради. Викупити планують 2 земельні ділянки, які належать жителям Новоселівки. Вартість - 130 тисяч гривень за 1 гектар. Наскільки вистачить тієї землі, що є зараз, та чи врятує ситуацію купівля додаткової землі, дивіться у матеріалі Марини Лялеко.

Щороку площа чернігівського кладовища «Яцево» збільшується на понад 2,5 гектари, каже начальник управління ЖКГ міськради Ярослав Куц. Для цього її викуповують за рахунок земель, що знаходяться в приватній власності.

«Кладовище «Яцево» збільшується. Нам необхідно більше землі ми її викупаємо. В нас вона викуплена заздалегідь на майбутнє. В цьому році ми викупили також декілька ділянок, умовно 1 пай – 1,2 га. Вартість викупу 120 тисяч коштує один га. Це є нормативна оцінка, потім є рішення депутатів сесії міської ради і, відповідно, потім, після цього, відбувається нотаріальна купівля-продаж. Після цього ми розробляємо проект і виконуємо роботи», - розповідає алгоритм Ярослав Куц.

Кладовище працює у Чернігові з 1975 року. Тоді там працювала жителька Новоселівки Віра Койдан. З того часу, каже, кладовище збільшилось у багато разів.

«Пам’ятників стільки поставили. Тут як місто. Як їдеш на кладовище, туди далеко, так місто містом», - говорить Віра Койдан.

Зараз на кладовищі 106 тисяч поховань, його площа – 102 гектари. Вільної території вистачить ще до квітня наступного року, каже Ярослав Куц. Зараз планують купити дві земельні ділянки, вартістю 130 тисяч гривень за 1 га, які належать жителям Новоселівки.

«Ми розробляємо проект на 3,6 га, а плануємо, в разі, якщо нам виділять кошти, плануємо 1 га, тобто одну ділянку попередньо підготувати для того щоб можна було її використовувати вже в наступному році», - говорить Ярослав Куц.

На плані Ярослав Куц показує земельні ділянки за рахунок яких розширюватимуть кладовище.

«Так проходить газова труба, тобто тут є обмеження, тому ми викупили. То що позначено жовтим кольором це вже викуплено і оформлено. Зеленим – це зараз оформлюються документи і синім – це те, що в нас зараз ідуть перемовини. Червоним позначено - це те що поки що люди не виявили бажання продавати земельну ділянку», - показує Ярослав Куц.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди