Гарячий обід у школах Луцька здорожчав на п'ять гривень: хто і як формує ціну

Гарячий обід у школах Луцька здорожчав на п'ять гривень: хто і як формує ціну

Марафон
Гарячий обід у школах Луцька здорожчав на п'ять гривень: хто і як формує ціну
ФОТО: УНІАН

У першому семестрі нового навчального року вартість одного гарячого обіду у школах Луцька коштуватиме 30 гривень. Це на 5 гривень більше, ніж торік, – розповіла Суспільному головна спеціалістка міського департаменту освіти Людмила Клиш.

Суспільне дізнавалося, які чинники впливають на ціну обіду в школах Луцька та області і як змінилася вартість харчування за останні 5 років.

Чому здорожчав шкільний обід

Після зростання ціни, харчування одного учня обійдеться у 600 гривень на місяць, каже бухгалтерка Луцького комбінату шкільного та студентського харчування Анастасія Смирнова. Це підприємство обслуговує 25 з 27-ми навчальних закладів обласного центру.

Зі слів бухгалтерки, у нову вартість учнівських обідів включили ціну нового посуду, оренду харчоблоків, заробітну плату кухарів, витрати на пальне, лабораторні дослідження, комунальні платежі та продукти. Ціни на продукти зросли на 30%.

Гарячий обід у школах Луцька здорожчає на 5 гривень: хто і як формує ціну
Склад Луцького комбінату шкільного та студентського харчування. Суспільне Волинь

"Здорожчав цукор, крупи, олія, молочні продукти. Також в нас по меню ідуть певні зміни, збільшуються норми закладок на м’ясо, на овочі. Ми плануємо давати свіжі фрукти, більше кисломолочної продукції, відповідно усе це мусить бути враховано", – розповідає Анастасія Смирнова.

Читайте також: "Як зміниться склад та ціна шкільного обіду у луцьких школах"

Головна спеціалістка міського департаменту освіти Людмила Клиш розповідає: грошові норми видатків на харчування у школах затверджується під час виконкому. Попереднього навчального року гарячі обіди їли 58% школярів у Луцьку. "Це 16 298 дітей. Батьки в департамент освіти щодо ціни ще жодного разу не зверталися. Їх в першу чергу цікавить порція і якість продукції", – каже чиновниця.

Як змінилася ціна обіду за п'ять років

Зі слів спеціалістки міського департаменту освіти, протягом останніх п’яти років ціна обіду у Луцьку зросла від 17 до 30 гривень:

  • 2017 рік – гарячий обід у Луцьку коштував 17 грн.
  • 2018 рік – ціна обіду зросла до 20 грн.
  • 2019 рік – шкільний обід вартував 25 грн.
  • 2020 рік – 25 грн.

Змінюється ціна обіду і в інших громадах області, – розповіла Суспільному заступниця начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Соломіна. "Найнижча ціна минулого року була при одноразовому харчуванні у порядку 19 — 19.80 грн і до 30 гривень", – каже освітянка.

Тетяна Соломіна додає: кожного року в січні обласне управління освіти рахує повний обсяг меню і порівнює його з 1 січням попереднього року. Так формують конфіцієнт на здорожчання продуктів. "Цей коефіцієнт варто застосовувати, для того, щоб не знизити відсотково рівень виконання натуральних норм", – каже заступниця начальниці обласного управління освіти. З її слів, у громадах на нове меню шкільні їдальні переходитимуть поступово, бо наступні 4 місяці ще діятимуть попередні угоди на постачання продуктів.

Що відомо

  • В березні уряд підтримав рішення щодо зміни організації харчування дітей у школах, дитячих садочках та дитячих таборах відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, зокрема щодо споживання жирів, цукру та солі.
  • Згідно з постановою, нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року, тобто нині постанова від 2004 року "Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку" є чинною та підлягає застосуванню.
  • Наприкінці травня у Києві за участі школярів, першої леді Олени Зеленської та міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка представили оновлене шкільне меню.
  • На початку року МОЗ створило рекомендації щодо забезпечення харчування в школах в умовах карантину. Вони передбачають не більше чотирьох школярів за столом у шкільній їдальні, дотримання дистанції та обов'язкова дезінфекція рук перед прийомом їжі.

Вибір редакції

На початок