Як зміниться склад та ціна шкільного обіду у луцьких школах

Як зміниться склад та ціна шкільного обіду у луцьких школах

Марафон
Як зміниться склад та ціна шкільного обіду у луцьких школах
Фото: УНІАН

З 1 вересня школярі луцьких шкіл харчуватимуться по новому. Зміниться раціон та його ціна, – розповіла Суспільному директорка Луцького комбінату шкільного та студентського харчування, який обслуговує 25 навчальних закладів міста Світлана Шмід.

Суспільне побувало у їдальні однієї із луцьких шкіл, поспілкувалося із кухарями, які готуватимуть за новим меню, батьками та постачальниками продуктів.

Як зміниться шкільний обід і його ціна

Харчуватися за новим меню учні почнуть з 1 вересня. Меню урізноманітнять, з нього зникнуть усі смажені страви, раціон школярів стане більш збалансованим, – розповіла технологиня комбінату шкільного та студентського харчування Людмила Гребік.

"Зменшуємо вживання солі та цукру, тваринних жирів, а збільшуємо овочів, фруктів, м’яса, риби, кисломолочних продуктів", – розповідає технологиня.

Як зміниться склад та ціна шкільного обіду у луцьких школах
Суспільне Волинь

У меню з'являться нові страви: натуральні м'ясні фрикадельки, рибні котлети фрикадельки натуральні м’ясні, рибні котлетки за новим рецептом, курячі нагетси, курячі палички, фрикадельки, чахобілі та печиво по-домашньому.

Як розповів Суспільному лікар загальної гігієни Держпродспоживслужби Богдан Петриченко, Кабмін заборонив продавати у школах деякі продукти, зокрема консерви напої, які містять енергетики, кофеїн, високу концентрацію цукру, продукти з високим вмістом солі, також заборонено барвники і додатки до харчових продуктів".

Як розповіла директорка Луцького комбінату шкільного та студентського харчування Світлана Шмід, вартість одного шкільного обіду у новому навчальному році зросте на 5 гривень і становитиме в середньому 30 гривень за порцію.

Чи готові кухарі та їдальні до змін

У їдальні Луцького навчально-виховного комплексу № 7 працюють три кухарі та одна помічниця, – розповідає завідувачка Марії Власюк. Їжу готують для 400 учнів. Нині у їдальні миють посуд, прибирають та готують складські приміщення для зберігання продуктів.

Як зміниться склад та ціна шкільного обіду у луцьких школах
Суспільне Волинь

Зі слів завідувачки їдальні, з новим меню та вимогами міністерства, кухарі вже ознайомилися. "Нічого там страшного немає, усе це ми вміємо готувати", – каже Марія Власюк.

Завідувачка додає: зараз у їдальні вистачає обладнання, щоб працювати "по-новому". Нині працівники школи облаштовують стелажі, наводять порядок у цехах і чекають на доставку продуктів.

Як розповіла директорка комбінату шкільного та студентського харчування, харчі у школи доставлять 1 вересня.

Як зміниться склад та ціна шкільного обіду у луцьких школах
Суспільне Волинь

Наразі на складах комбінату зберігають 3 тони картоплі, тонну капусти, 800 кг моркви, 900 кг буряка, 500 кг цибулі, по 300-400 кг свіжих помідорів та огірків. Зі слів Світлани Шмід цього 24-м школам міста вистачить на два дні.

Що відомо

  • В березні уряд підтримав рішення щодо зміни організації харчування дітей у школах, дитячих садочках та дитячих таборах відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, зокрема щодо споживання жирів, цукру та солі.
  • Згідно з постановою, нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року, тобто нині постанова від 2004 року "Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку" є чинною та підлягає застосуванню.
  • Наприкінці травня у Києві за участі школярів, першої леді Олени Зеленської та міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка представили оновлене шкільне меню.
  • На початку року МОЗ створило рекомендації щодо забезпечення харчування в школах в умовах карантину. Вони передбачають не більше чотирьох школярів за столом у шкільній їдальні, дотримання дистанції та обов'язкова дезінфекція рук перед прийомом їжі.
На початок