Україна вилетіла в 1/8 фіналу чемпіонату Європи з волейболу після поразки від Польщі CEV

Українки виграли сет, але програли матч.

Жіноча збірна України з волейболу уперше за 20 років пройшла в плей-оф раунд фінальної частини чемпіонату Європи. На груповій стадії українки здобули три перемоги, що дозволило їм фінішувати на третьому місці.

У 1/8 фіналу плей-оф суперницями Україна стали волейболістки з Польщі, чинні півфіналісти чемпіонату Європи. У групі представниці Польщі виграли чотири матчі та програли лише в останньому поєдинку, проти Болгарії.

За останні вісім років цей матч став четвертим між Україною та Польщею - попередні три виграли саме польки. І в плей-оф Євро-2021 вони теж були фаворитками гри, і зрештою перемогли.

Матч Україна - Польща розпочався якнайкраще для синьо-жовтої команди. Перший сет виграли саме українки - 25:21. Перевага на старті другої партії теж залишилася за синьо-жовтими: повели з різницею в три м'ячі, а польки змушені були брати таймаут.

Найбільша перевага в грі українок полягала у діях у блоці, але в середині другої партії польки змогли вирівняти гру, набрала темп лідерка біло-червоної збірної Магдалена Стисяк, вони почали менше помилятися в атаці. Зрештою, наприкінці партії польки захопили перевагу та зрівняли рахунок - 25:21.

Вирішальним у матчі став третій сет: польки почали його з 5:1, українки змогли відігратися, тоді пропустили ще один ривок, але знову відігралися. Зрештою, рівні ситуація на майданчику тривала до останніх розіграшів, які залишилася за Польщею - 25:22, і уже 2:1 за сетами.

А ключовий момент у всьому матчі трапився усередині четвертого сету: Польща змогла перетворити рахунок 9:9 в 18:9 на свою користь. Відповіді на такий ривок в українок уже не було - поразка у сеті 17:25 і поразка у матчі 1:3.

Найрезультативнішою волейболісткою в складі України стала Надія Кодола - 12 очок. У складі Польщі Стисяк набрала 17 очок.

• Чемпіонат Європи. 1/8 фіналу

Польща - Україна 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:17)

• Збірна Польщі вийшла в 1/4 фіналу, де зіграє проти Туреччини. Для України турнір завершено.
  • Україна уперше за 20 років вийшла з групи жіночого чемпіонату Європи, зупинилася в 1/8 фіналу.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу