Майже півтисячі чиновників райдержадміністрацій скоротять на Сумщині

Майже півтисячі чиновників райдержадміністрацій скоротять на Сумщині

Майже півтисячі чиновників райдержадміністрацій скоротять на Сумщині

На Сумщині звільняють майже 500 чиновників у районних адміністраціях. Почали цей процес у січні 2020 року, а завершити мають до 1 березня. Найбільше державних службовців скоротять у Сумському районі.

Валентина Мозгова у Сумській райдержадміністрації пропрацювала 19 років. До 31 січня була заступницею начальника управління розвитку сільських територій. Нині прийшла до центру зайнятості – шукати нову роботу. Загального стажу має 34 роки.

"Звичайно, була в розпачі, була дуже стурбована тим, що я, за скільки років праці, залишилася безробітною, але маю надію, що у центрі зайнятості я отримаю гідну підтримку, допомогу і, за допомогою центру зайнятості, я ще знайду собі роботу", - розповідає Валентина Мозгова.

Таких,як Валентина Мозгова, у Сумській районній державній адміністрації 20 людей. Решта - або знайшли нову роботу самі, або перешли до райради, розповів тимчасовий очільник районної державної адміністрації Едуард Кучменко: "Штатна чисельність зменшилася із 128 посадових осіб до 77, тобто було вивільнено 51 штатну одиницю. З людьми ми працювали в цей період, були виконані всі норми Закону Україну «Про працю». Люди були попереджені, їм було запропоновано, за можливістю, посади, які є у нас в районній державній адміністрації, у структурних підрозділах, комунальних установах райради. І, таким чином, у нас із 51 особи, 26 - були працевлаштовані. На сьогодні 20 осіб мають в місячний термін зареєструватися в центрі зайнятості, а п’ять осіб знайшли роботу самостійно".

Надія Пшенична – одна з тих, кому запропонували змінити напрямок державної служби. "Я займала посаду спеціаліста запобігання та виявлення корупції апарату Сумської райдержадміністрації. Ця посада підлягала скороченню. Оскільки у мене є дві вищі освіти – технічна та економічна, то мені запропонували посаду економіста. Хоча та посада була цікава, вона така нова була. Було поле для діяльності", - розповіла Надія Пшенична. Нині вона працює економісткою відділу освіти Сумської райдержадміністрації.

Загалом в області мають звільнити до півтисячі чиновників у районних державних адміністраціях, бо частину їхніх повноважень забрали об’єднані територіальні громади.

"На 14 лютого вже фактично звільнено 224 людини. Найбільше - це Білопільський, Конотопський і Сумський райони. Це найбільший відсоток скорочення штатних одиниць", - говорить начальник управління з питань персоналу апарату Сумської ОДА Олександр Макуха.

Із початку лютого у центрах зайнятості Сумщини зареєструвалися 93 безробітних – колишніх держслужбовців. За словами заступниці директора обласного центру зайнятості Лідії Павлик, 24-м із них знайшли роботу: "Із 479 людей, які реально підпали під скорочення , 349 планують знайти роботу. Тобто, це люди, які зацікавлені в тому, щоб в майбутньому працювати. Частина з цих людей планує відкрити власну справу. Таких бажаючих у нас 24 людини. П’ять осіб із числа опитаних хочуть перенавчитися і отримати іншу професію чи спеціальність. І от зараз ми підходимо до фінішної прямої, два місяці, в принципі, закінчуються, і частина людей уже, скажімо так, або працевлаштувалися, або є клієнтами служби зайнятості. Якщо брати офіційну інформацію, то 60 людей працевлаштувалися самостійно, не дійшовши до служби зайнятості".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди