Підозрюваний у хабарництві заступник голови Харківської облради пішов у декрет

Підозрюваний у хабарництві заступник голови Харківської облради пішов у декрет

Доповнено
Підозрюваний у хабарництві заступник голови Харківської облради пішов у декрет
Суспільне Харків

Заступник голови Харківської обласної ради — депутат від ОПЗЖ Андрій Малиш, один з підозрюваних в отриманні хабаря у понад 1 млн грн, перебуває у декретній відпустці.

Про це в ефірі Суспільного 26 серпня повідомила новообрана голова облради Тетяна Єгорова-Луценко.

"Він зараз не працює, перебуває у декретній відпустці", — сказала Єгорова-Луценко.

Підозрюваний у хабарництві заступник голови Харківської облради пішов у декрет
Заступник голови Харківської облради Андрій Малиш — один з трьох підозрюваних у справі про хабар в облраді. На позачерговій сесії 19 серпня, де обирали нову голову облради, його не було. oblrada.kharkov.ua

На уточнення, чи працюватиме вона з Малишем після його виходу з відпустки, Єгорова-Луценко нагадала про презумпцію невинуватості, водночас зазначила, що "хотіла б працювати із заступниками, які не мають відношення до якихось корупційних схем".

"По-перше, у нас презумпція невинуватості. У нас один заступник від "Опозиційної платформи — За життя". Це, скажімо, квота, коаліційні домовленості, звісно ж, юридично її немає, вона є усною. Я чомусь думаю, що фракція ОПЗЖ все-таки буде ініціювати питання, пов’язане з переобранням від їхньої фракції іншого заступника. Можливо, це так буде. Але для себе, скажу відверто: я б хотіла працювати із заступниками, які не мають відношення до якихось корупційних схем", — зазначила голова облради.

Читайте також: Як підозру Андрію Малишу прокоментували в ОПЗЖ

Що сказала голова облради про кількість заступників

На питання, чи змінюватиме нова голова облради кількість заступників у зв'язку із судовою справою, Єгорова-Луценко відповіла: чекатиме рішення апеляційного суду. За її словами, чотирьох заступників обирали, "щоб витримати політичний баланс в раді".

"Обласна рада подала апеляцію. На сьогодні призначене засідання на 30 вересня... У першому засіданні, я так розумію, рішення не буде прийнято. Для мене як для голови обласної ради дуже важливо, яке буде прийнято рішення. Я бачила рішення першої інстанції, там було зроблено акцент не на незаконності кількості заступників, а на процедурі", — сказала Єгорова-Луценко.

"Я хочу дочекатися рішення апеляційного суду, подивитися, які точки вони у своєму рішенні пропишуть, чи незаконно чотири заступники взагалі, тому що я знаю, що прописано [в законі "Про місцеве самоврядування"] — перший заступник і заступник — і після цього приймати рішення. Якщо буде скасовано, буду скликати позачергову сесію та ініціювати питання про переобрання заступників", — додала вона.

Що відомо

  • 22 липня детективи НАБУ прийшли до Харківської облради з обшуком. Слідчі дії відбувалися у справі про отримання неправомірної вигоди у сумі 1 млн 50 тис. грн.
  • За версією слідства, в обмін на 1,05 млн грн хабаря директору комунального підприємства обіцяли зберегти посаду. Гроші передавали частинами з весни.
  • Детективи затримали заступника голови Харківської облради Андрія Малиша та адвоката, який, за даними слідства, виступав посередником під час передачі грошей.
  • 4 серпня голова облради Артур Товмасян став третім підозрюваним у справі про хабар.
  • 17 серпня підозрюваний у хабарництві голова Харківської облради Артур Товмасян ("Слуга народу") написав заяву про складення повноважень. Депутати підтримали рішення про звільнення Товмасяна на позачерговій сесії облради 19 серпня.
  • Головою Харківської облради обрали депутатку від "Слуги народу" Тетяну Єгорову-Луценко.

Вибір редакції

На початок