Українець Дубров - п'ятий у фіналі запливу на 100 метрів вільним стилем Паралімпіади-2020

Українець Дубров - п'ятий у фіналі запливу на 100 метрів вільним стилем Паралімпіади-2020

Українець Дубров - п'ятий у фіналі запливу на 100 метрів вільним стилем Паралімпіади-2020 Ipcswimming

Українець лідирував за підсумками першої частини запливу, але не втримав результат.

Україна втратила можливість здобути дев'яту нагороду у перший день Паралімпійських Ігор у Токіо. 32-річний плавець Денис Дубров став п'ятим у запливі на 100 метрів вільним стилем.

Дубров підходив до виступів на Паралімпіаді у статусі 3-разового чемпіона Ріо-де-Жанейро. Проте не на дистанції 100 метрів вільним стилем: у 2016-му українець вигравав 100-метрів батерфляєм.

Фінальний заплив за участю Дуброва став останнім для України у перший день Паралімпійських Ігор у Токіо. Перед його виступом українські плавці вибороли п'ять медалей, одна з яких, завдяки Єлизаветі Мерешко, стала золотою.

Читайте також: Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко

Дубров претендував на здобуття олімпійської медалі. У кваліфікації українець показав третій час, поступившись лише австралійцеві Бену Попему та грекові Дімостенісу Міхалендзакісу. Менш, ніж за хвилину дистанцію проплив і представник ОКР Андрєй Ніколаєв.

Першу половину дистанції Дубров подолав з першим часом. Проте втримати результат не зміг - інші 50 метрів український плавець проплив повільніше, дозволивши випередити себе ще чотирьом спортсменам.

У підсумку Дубров закінчив заплив із п'ятим часом. Паралімпійським чемпіоном став австралієць Попем, який випередив представника ОКР Ніколаєва у боротьбі за "золото".

Плавання, 100 метрів (вільний стиль). Клас - S8

  1. Бен Попем (Австралія) - 57.37 секунд
  2. Андрєй Ніколаєв (ОКР) - 57.69 сек
  3. Дімостеніс Міхалендзакіс (Греція) - 58.73 сек

Хто такий Денис Дубров

  • 32-річний параатлет, що представляє Дніпро та виступає в параплаванні.
  • 3-разовий чемпіон Паралімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро на дистанціях 100 метрів батерфляєм, в індивідуальному комплексному плаванні на 200 метрів та в естафеті 4х100 метрів. Також у його активі 3 срібні та 2 бронзові нагороди з Ігор-2016.
  • 2-разовий чемпіон світу та 3-разови чемпіон Європи.
  • Для українця ця Паралімпіада стала вже другою в кар’єрі.
  • Дубров має ураження опорно-рухового апарату, виступає в паралімпійській категорії S8. До неї належать спортсмени з ампутованими кінцівками та ті, що мають церебральний параліч.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022Зимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу