Книжковий фестиваль Book Space оголосив програму: 150 подій та 75 видавництв

Книжковий фестиваль Book Space оголосив програму: 150 подій та 75 видавництв

Книжковий фестиваль Book Space оголосив програму: 150 подій та 75 видавництв

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space, який цього року пройде 3-5 вересня у Дніпрі на Фестивальному причалі, оголосив програму заходів. Усього протягом 3-х днів фестивалю відбудеться близько 150 подій, гостями яких стануть відомі українські та іноземні автори, інтелектуали, науковці.

Як повідомляють організатори фестивалю у пресрелізі, на гостей заходу чекають дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами та авторками, воркшопи, поетичні читання, музичні події.

Усі заходи відбуватимуться у межах 9 спецпрограм:

● "Нова близькість" – присвячена фокусній темі фестивалю (кураторка: Юлія Лактіонова)

● "не/знане"; – про маловідомі українцям літератури (кураторка: Вікторія Старикова)

● "Бібліотека XXI" – про читання майбутнього та інноваційні формати (кураторки: Стефана Цебренко та Юлія Лактіонова)

● "Тандеми" – про співіснування та комунікацію між собою творчих людей (кураторка: Олена Юрчук)

● Видавнича програма – презентації книжок та ідей від видавців (кураторка: Алла Рибіцька)

● Дитяча та підліткова програма – заходи для дітей та підлітків (кураторка: Стефана Цебренко)

● Професійна програма – події для фахівців книжкової сфери (кураторки: Юлія Лактіонова і Наталя Корнієнко)

● Освітня програма "Книжки майбутнього" – дводенний воркшоп для тих, хто цікавиться текстовими проєктами в мережі (кураторка: Вікторія Наріжна)

● Музично-поетична програма – поетичні читання та музичні події (кураторки: Анна Ставиченко й Анастасія Євдокимова).

"Ми дуже ретельно формували цьогорічну програму, щоб максимально задовольнити запити й очікування усіх наших відвідувачів. Обираючи фокусну тему та події у фокусну програму, ми керувалися, передовсім, тим, що хвилює й переймає нас усіх – ізоляція та вихід із неї, самотність й налагодження соціальних зв’язків у нових обставинах, акцентуація табуйованих тем, незвичний погляд на відомих постатей, вплив пам’яті та історії на майбутнє", – коментує креативна директорка Book Space Юлія Лактіонова.

Про маловідомі українцям літератури та українську як маловідому світові йтиметься у програмі "не/знане", в якій візьмуть участь автори та авторки з Фінляндії, Туреччини, Греції, Гани та Філіппін, а також їхні українські колеги, що заглиблені у ці теми. Модеруватиме усі події Богдана Неборак.

Окрема спецпрограма буде присвячена читанню майбутнього "Бібліотека XXI", на якій дискутуватимуть про те, як виховати вдумливого читача і якими взагалі є перспективи читання, чим є інформація та знання у сучасному світі, який вигляд мають інноваційні бібліотеки і чим привабити туди відвідувачів.

Про взаємодію творчих особистостей і вплив дружби на творення спільних проєктів поговорять у спецпрограмі "Тандеми".

На презентації книжок та зустрічі з авторами й авторками традиційно запрошують в межах видавничої програми. Для дітей та підлітків готують майже пів сотні подій у межах дитячо-підліткової спецпрограми.

Фахівців і майбутніх фахівців книжкової та суміжних сфер чекають на подіях професійної програми та воркшопі у межах освітньої програми "Книжки майбутнього".

Поезію та музику можна буде послухати на спеціальній музично-поетичній сцені.

Більшість подій фестивалю відбуватимуться на Фестивальному причалі, що на Січеславській Набережній. Кілька подій в межах фестивалю пройдуть у партнерських локаціях: Центрі сучасної культури у Дніпрі (Dnipro Center for Contemporary Culture – DCCC), що на Крутогірному узвозі, 21А, та в Музеї "Літературне Придніпров'я" (пр-т Яворницького, 64).

Урочисте відкриття IV Book Space відбудеться 3 вересня о 14:00 у павільйоні фокусної теми "Нова близькість", після чого розпочнуться події, що триватимуть до 20:00. 4 вересня заходи відбуватимуться з 10:00 до 20:00, 5 вересня – з 10:00 до 19:00.

Щодня після завершення подій відбуватиметься музична програма.

Із повною програмою заходів IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Spaceможна ознайомитися за посиланням.

Що відомо

Book Space – це найбільша книжкова подія сходу України, один із наймасштабніших літературних фестивалів України і перший український книжковий фестиваль із постійним фокусом на інноваціях у книговиданні. Фестиваль відбувається щороку у Дніпрі, починаючи із 2018-го. Організатором події є муніципальна програма "Культурна столиця".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше