Три українки виступлять на першому етапі Діамантової ліги після Олімпіади-2020

Три українки виступлять на першому етапі Діамантової ліги після Олімпіади-2020

Три українки виступлять на першому етапі Діамантової ліги після Олімпіади-2020 AP

Перші престижні легкоатлетичні змагання після закінчення Ігор у Токіо.

Восьмий етап найпрестижнішого комерційного легкоатлетичного турніру Діамантової ліги відбудеться в американському місті Юджин. Цей етап стане першим після закінчення Олімпійських Ігор у Токіо, і на ньому змагатимуться найкращі легкоатлети зі всього світу.

Попередньо перший етап Діамантової ліги після Олімпіади-2020 мав прийняти китайський Шанхай 14 серпня. Проте організатори легкоатлетичних змагань повідомили про зміну у планах, посилаючись на відповідні рішення місцевих органів влади через пандемію коронавірусу. Відповідно, етап у Юджині став наступним.

Читайте також: Два етапи Діамантової ліги в Китаї скасовані. Чому та що це означає

У програмі етапу Діамантової ліги у Юджині 14 дисциплін. Змагання відбудуться у суботу, 21 серпня.

На етапі у Юджині виступлять олімпійські чемпіони Раян Краузер (штовхання ядра), Елейн Томпсон-Гера (біг на 100 та 200 метрів), Фейс Кіп'єгон (біг на 1500 метрів), Перут Чемутай (біг на 3000 метрів з перешкодами) та Кеті Нажотт (стрибки з жердиною).

Крім цього, на етапі в Юджині виступлять три українські легкоатлетки. Анна Рижикова змагатиметься у бігу на 400 метрів з бар'єрами, у той час, як у секторі стрибків у висоту виступлять Ірина Геращенко та Юлія Левченко.

Як виглядають старт-листи та які ще зірки виступатимуть на етапі

  • 400 метрів з бар'єрами, жінки: Анна Рижикова

Для Рижикової етап у Юджині стане четвертим у 2021 році. На усіх попередніх етапах вона фінішувала у трійці найкращих: у Флоренції та Осло пробігала другою, а у Стокгольмі - третьою. Водночас, на Олімпійських Іграх у Токіо Рижикова показала п'ятий час у бігу на 400 метрів з бар'єрами.

У порівнянні з фіналом бігу на 400 метрів з бар'єрами у Токіо-2020 у Юджині не виступить олімпійська чемпіонка Сідні Маклафлін, а також бронзова призерка Фемке Бол. Головними опонентками Рижикової натомість будуть володарка "срібла" Олімпіади-2020 Далайла Мухаммад, а також Дженів Расселл, яка посіла четверте місце у Токіо.

Рижикова - єдина представниця України у бігу на 400 метрів з бар'єрами на наступному етапі Діамантової ліги. Ще одна українка Вікторія Ткачук, яка фінішувала шостою на Олімпіаді-2020, на етапі у Юджині не виступить.

  • стрибки у висоту, жінки: Ірина Геращенко, Юлія Левченко

Левченко та Геращенко змагатимуться вдруге на етапах Діамантової ліги. Юлія брала участь у стартовому етапі в Гейтсхеді (дев'яте місце), Ірина - у Стокгольмі (четверте).

Жодна із призерок Олімпійських Ігор у Токіо не виступить на етапі у Юджині: чемпіонка Марія Ласіцкене, а також володарки "срібла" та "бронзи" - австралійка Нікола МакДермотт та ще одна українка Ярослава Магучіх, яка підходила до Олімпіади-2020 з травмою.

Читайте також: Ярослава Магучіх уперше очолила світовий рейтинг стрибунок у висоту: на яких місцях інші українки

Головною опоненткою Левченко та Геращенко на етапі в Юджині стане американка Вашті Каннінгем. На Іграх у Токіо вона зупинилася на позначці 1.96 метри, випередивши Юлію Левченко лише завдяки меншій кількості спроб. Ірина Геращенко, натомість, брала вищу висоту - 1.98 метри. Також Каніннгем є єдиною спортсменкою серед списку учасниць, що брала висоту 2.02 метри у сезоні.

Повні старт-листи на етап - тут.

Календар другої частини етапів Діамантової ліги

  • Субота, 21 серпня. Юджин (США)
  • Четвер, 26 серпня. Лозанна (Швейцарія)
  • Субота, 28 серпня. Париж (Франція)
  • П'ятниця, 3 вересня. Брюсель (Бельгія)
  • Середа-четвер, 8-9 вересня. Цюріх (Швейцарія)
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу