Рада збереться на позачергове засідання на День Незалежності через великий Державний Герб

Рада збереться на позачергове засідання на День Незалежності через великий Державний Герб

Рада збереться на позачергове засідання на День Незалежності через великий Державний Герб
УНІАН

У День Незалежності України 24 серпня Верховна рада збереться на позачергове засідання у зв'язку із розглядом законопроєкту про великий Державний Герб України.

"Голова парламенту Дмитро Разумков у зв'язку із вимогою президента України підписав розпорядження про скликання позачергової сесії Верховної Ради України — 24 серпня о 14:20", — повідомила прессекретарка Разумкова Ольга Туній.

Вона додала, що у ході сесії розглядатиметься проєкт Закону про великий Державний Герб України (№5712).

Читайте також: Чи потрібен Україні Великий герб. Думка геральдиста

Для ухвалення законопроєкту необхідні голоси трьох сотень народних депутатів, оскільки він передбачає внесення змін до тексту Конституції України. Згідно з текстом законопроєкту, герб обов’язково відтворюється на:

 • офіційних символах президента України;
 • великій державній печатці України;
 • печатках президента України, Верховної ради України, Кабінету міністрів України, Конституційного суду України, Верховного Суду;
 • фасаді будівлі резиденції президента України у Києві;
 • фасадах будівель ВР, Кабміну, КСУ та Верховного Суду;
 • залі засідань ВР;
 • грошових знаках України за рішенням Національного банку України.

Великий герб може використовуватися фізичними та юридичними особами, але з дотриманням встановлених законом вимог.

Великий Державний Герб України
Великий Державний Герб України.

Що відомо

 • Раніше стало відомо Зеленський просить Верховну раду розглянути законопроєкт про великий герб на позачерговому засіданні.
 • Зеленський подав на розгляд Верховної ради законопроєкт про великий Державний герб України та визначив його як невідкладний.
 • Питання створення проєкту великого герба підіймали у 1991, 1996, 2001 та 2007 році, проте досі його так і не вдалося затвердити. Досі в Україні офіційно використовується лише малий герб.
 • 19 лютого 1992 року Верховна рада затвердила Державний герб України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті. При цьому від початку затвердження тризуб вважався малим гербом України, та, відповідно до 20 статті Конституції, головним елементом великого Державного герба України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок