Світоліна вперше за п'ять років поступилася Кербер та програла на старті Цинциннаті AP

Українка зрівняла рахунок у другому сеті, проте не змогла дотиснути суперницю та другий тиждень поспіль програла стартовий матч американської серії.

Перша ракетка України Еліна Світоліна стартувала на турнірі в Цинциннаті з поразки від німкені Анжелік Кербер. Українка програла колишній першій ракетці світу та триразовій чемпіонці ґрендслемів з рахунком 5:7, 6:2, 4:6. Для цього їй знадобилося більше двох годин.

Це друга поспіль поразка Світоліної в цьогорічній американській серії. Минулого тижня тенісистка поступилася в першому раунді Монреаля британці Йоганні Конті. А до цього виграла "бронзу" Олімпійських ігор-2020 у Токіо.

Матч у Цинциннаті став 15-ю зустріччю Світоліної та Кербер. До цього рахунок був 9:5 на користь українки. Еліна виграла сім очних матчів поспіль: вона не програвала німкені з 2016 року.

Як відбувався матч

Світоліна розпочала матч з перемоги на власній подачі та одразу зробила брейк, узявши наступний гейм з другого брейкпойнта. Проте Кербер миттєво реалізувала зворотний брейк та виграти дві подачі українки.

Еліна все ж утримала свою подачу в сьомому геймі та виграла три очки поспіль у восьмому. З третьої спроби українка зуміла зрівняти рахунок до 4:4. Та згодом знову мала проблеми на своїй подачі й із другого брейкпойнта подарувала Кербер шанс подавати на сет.

У десятому геймі зав'язалася боротьба: українка тричі мала можливість зрівняти, а у німкені був один сетпойнт. Гору таки взяла Світоліна й подавала за 5:5, але вчергове впустила шанс повести в рахунку, коли відбила м'яч в аут, поступаючись 30:40.

Цього разу Кербер не відпустила цю можливість і з першої спроби завершила сет на свою користь вдалим форхендом – 7:5. Таким чином німкеня вперше за чотири роки виграла сет у Світоліної.

Другу партію тенісистки почали стабільніше, беручи власні подачі. Еліна, зокрема, впевнено взяла третій гейм під нуль. А в шостому повела 40:0 на подачі Кербер. Цей відрив, щоправда, розгубила, але таки з п'ятого разу дотисла та зробила брейк, поввівши 4:2.

Далі українці вдалося виправити помилки першого сету: попри те, що Еліна допустила два брейкпойнти на своїй подачі, вона не дала їх реалізувати суперниці та втримала перевагу – 5:2. А згодом виграла й четвертий гейм поспіль і зрівняла рахунок за партіями – 1:1.

На старті вирішального сету Світоліна не скористалася брейкпойнтом і не змогла зробити ранній відрив. Натомість Анжелік у п'ятому геймі взяла подачу українки та повела 3:2.

Але Еліні вдалося впевнено оформити зворотний брейк, вигравши чотири очки поспіль на подачі Кербер. Та в близькому сьомому геймі успішнішою була опонентка, яка з другої спроби відвоювала лідерство 4:3.

Світоліна мала два брейкпойнти на подачі Кербер на матч, але німкеня відіграла обидва й перемогла з рахунком 6:4.

За матч українка виконала два ейси та зробила п'ять подвійних помилок. У програній першій партії взяла лише 33% геймів на власній подачі. Тоді Світоліна мала проблеми на брейкпойнтах: їй вдалося відіграти лише один (20%) та самій скористатися трьома з восьми.

WTA. Цинциннатті. Другий раунд

• Еліна Світоліна (Україна, 4) – Анжелік Кербер (Німеччина) 1:2 (5:7, 6:2, 4:6)

• Найкращий результат Світоліної у Цинциннаті – вихід до півфіналу в 2015 році.
  • На турнірі-2021 українка отримала четвертий номер посіву, що дозволило їй автоматично розпочинати з другого кола змагань.
  • У минулому матчі, на шляху до Світоліної, Кербер у двох сетах здолала грекиню Марію Саккарі.

• У 1/8 фіналу Кербер зустрінеться з переможницею матчу між латвійкою Єленою Остапенко та американкою Дженніфер Брейді.
  • 18 серпня не раніше 23:30 інша українка – Даяна Ястремська – зіграє в другому раунді проти чешки Барбори Крейчикової.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу