Прокуратура Києва викрила злочинне об’єднання, до якого входили службові особи виконавчого органу Київської міської державної адміністрації. Об'єднання займалося незаконною евакуацією автівок у столиці.
"За процесуального керівництва Офісу генпрокурора викрито стійке злочинне об’єднання, до складу якого входили службові особи виконавчого органу Київської міської ради за фактом зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 28Стаття 28. Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч. 2 ст. 364Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем КК України). Нині повідомлено про підозру п’яти службовим особам КМДА та двом керівникам приватних юридичних осіб", — ідеться у повідомленні пресслужби ОГПУ.
За даними слідства, один із керівників Департаменту транспортної інфраструктури КМДА залучив керівництво управління з паркування та підлеглих інспекторів і створим "схему незаконного збагачення". За схемою, безпідставно евакуювали припарковані авто з вулиць Києва на штраф-майданчики. Власники могли забрати свої машини лише після оплати "штрафів", сума яких була вдвічі більшою за офіційну.

"До цієї схеми було залучено керівників приватних служб, які займаються евакуацією транспортних засобів у Києві", — стверджують у прокуратурі.
Зазначається, що щоденно члени організованої групи мали складати 300 актів, на підставі яких приватні служби евакуювали транспортні засоби. Правоохоронці запевняють, що щоб виконувати "денний план", вони вдавалися до хитрощів – біля припаркованого автомобіля встановлювали знак "Дорожні роботи".
Правоохоронці провели понад 30 обшуків і знайшли документи, носії інформації, засоби зв’язку, гроші та інші речові докази. За місцем проживання осіб виявлено значну кількість актів огляду та тимчасового затримання транспортних засобів.
Що кажуть у КМДА
Своєю чергою, заступник голови КМДА Костянтин Усов заявив у Telegram, що розслідування стосується подій 2019-2020 років.
"Мене поінформовано, що наразі інспекція обезголовлена і практично паралізована. Сервери й робочі станції інспекції вилучені. Евакуація автомобілів, які суттєво перешкоджають дорожньому руху, не здійснюється. Водії безкарно паркуються на тротуарах, смугах громадського транспорту", — заявив він.
Він додав, що КМДА відкрита до органів досудового розслідування, але водночас необхідно якнайшвидше відновити діяльність інспекції.
"Хаос на вулицях, бардак на в‘їздах у лікарні, запарковані смуги громадського транспорту й анархія на пішохідних переходах — неприпустимі", — підсумував посадовець.
Що відомо
- Кількість евакуацій лише у Києві у період з 2019-го по 2020-й збільшилася в десятки разів.
- У Києві налічується 14430 муніципальних паркомісць. При цьому "рівень автомобілізації" столиці складає близько 400 авто на 1000 жителів.
Читайте також
"Треба довести, що інспектор діяв не за законом". Як і коли можна оскаржити евакуацію автомобіля
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!