Куди поїхати та що подивитися на Чернігівщині: маєток Галаганів у Сокиринцях

Куди поїхати та що подивитися на Чернігівщині: маєток Галаганів у Сокиринцях

Куди поїхати та що подивитися на Чернігівщині: маєток Галаганів у Сокиринцях ФОТО: 1+1

Куди поїхати і що подивитися влітку, та ще й так, щоб не далеко і не дорого? Суспільне разом з чернігівським істориком Володимиром Пилипенком продовжує розповідати про місця, куди можна поїхати у межах Чернігівщини та не за усі гроші світу.

Продовжуємо мандри півднем Чернігівської області. Цього разу відвідаємо Сокиринці – невеличке село, яке було центром володінь відомої козацької, а згодом і дворянської родини Галаганів.

Засновником династії вважають Гната Галагана, який на початку 18 століття займав полкові уряди, але найдовше затримався у Прилуках. Згодом саме Прилуччина вважалася вотчиною Галаганів.

Сокиринці потрапили у власність Гната Галагана за гетьманування Івана Скоропадського. І усі наступні покоління родини дбали про це село. Майже через сто років у 1820-х у Сокиринцях було зведено палацово-парковий комплекс, який зберігся і по сьогодні.

Палац у СокиринцяхФОТО: КраїнаЮА

Палац у Сокиринцях

Архітектором був Павло Дубровський, який згодом обіймав посади Київського та Тульського губернського архітектора, а парком опікувався австрійський садівник Бістерфельд.

Двоповерховий палац збудований у стилі ампір має 60 анфіладних кімнат. До сьогодні палац зберігся у дуже гарному стані, адже із 1920 року у ньому містилася агрономічна школа. Отже, палац ніколи не залишався без догляду.

Куди поїхати та що подивитися на Чернігівщині: маєток Галаганів у СокиринцяхФОТО: Володимир Пилипенко

Куди поїхати та що подивитися на Чернігівщині: маєток Галаганів у Сокиринцях

До головного входу палацу підводить довга алея і відвідувачі можуть здалеку милуватися величною архітектурою.

Маєток Галаганів у СокиринцяхФОТО: 1+1

Маєток Галаганів у Сокиринцях

Але найкрасивіший вид відкривається з іншого боку, адже там зведено широкий пандус, що заводив гостей палацу із парку одразу на другий поверх до головної зали. Пандус прикрашають фігури двох античних богинь.

Маєток Галаганів у СокиринцяхФОТО: 1+1

Маєток Галаганів у Сокиринцях

За палацом розкинувся англійський ландшафтний парк. Обов’язковою частину парку був став, який викопали у течії маленької річки Утки. А у самому парку була схована паркова архітектура: альтанки, містки, церква та каплиця. На жаль, на сьогодні збереглися лише альтанка та готичний місток.

Альтанка розташована на високому пагорбі над ставом. У її підвальній частині раніше містився погреб. До неї можна дійти прямуючи стежкою від пандуса.

АльтанкаФОТО: Володимир Пилипенко

Альтанка

А от, щоб знайти готичний місток, слід постаратися. Він ретельно схований у парку. Сам місток є спроектований теж Павлом Дубровським, але, як зрозуміло із назви, у псевдоготичному стилі.

Готичний містокФОТО: Володимир Пилипенко

Готичний місток

Місток перекинуто через один із ярів у парку. Він складається із трьох арок, що спираються на масивні стовпи. Сьогодні це вже напівруїни, але навіть вони додають загадковості Сокиринському парку. А зважаючи на те, що сам стиль псевдоготики досить рідкісний для Чернігівщини, відвідувачам варто відшукати місток.

Читайте також:

Куди поїхати та що подивитися на Чернігівщині: Густинський монастир

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди