ОСББ у Кропивницькому утеплює будинок. 70% витрат відшкодує державний фонд

ОСББ у Кропивницькому утеплює будинок. 70% витрат відшкодує державний фонд

ОСББ у Кропивницькому утеплює будинок. 70% витрат відшкодує державний фонд
Суспільне: Кропивницький

Як утеплити будинок і заощадити гроші, знають мешканці дев'ятиповерхівки на вулиці Вокзальна в Кропивницькому. Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків “Злагода люкс” взяло участь у державній програмі співфінансування. Скільки заощадили та що треба для участі в програмі, розповіла Суспільному голова правління об`єднання Вікторія Есмер.

Вартість утеплення – майже 10 мільйонів гривень, каже Вікторія Есмер. “Сюди входить утеплення горища, цоколю, зливні труби – тобто все сучасне, це буде начебто відбудований будинок".

До утеплення будинок готували два роки. “Люди підтримали ініціативу правління провести енергоаудит будинків, всіх чотирьох, які є в об'єднанні, з метою участі у програмі Фонду енергоефективності "Енергодім".

"Енергодім" – це державна програма, яка почала свою роботу з вересня 2019 року, розповіла голова об'єднання будинків. Вона передбачає 50% відшкодування за утеплення. "А перші 300 будинків, які подадуться на участь, ще додатково 20%. Загалом – 70%. Співвласники повинні сплатити 30% . Ми потрапили в першу сотню. Гроші фонд виділить за всі роботи після того, як будуть вони завершені”.

Перед початком утеплення будівельники розробили проєкт, який пройшов експертизу. “Наш підрядник має бути досвідчений і заможний, бо він проводить всі роботи за свої гроші, а відшкодування отримає за рік – півтора. ОСББ також отримало три мільйони гривень кредиту на 10 років”.

На роботу підрядник дає гарантію три роки, розповів виконавчий робітник будівельної організації Артем Андрущенко. “Але зрозуміло, що набагато більше, до 30 років точно буде стояти”.

Вартість утеплення включили в щомісячну квартплату.

Мешканка будинку Тамара Небесна-Нетеса каже, квартплату сплачує вищу. "Зате бачимо результат. Ми платимо квартплату 7,50 гривень, з них 3,60 – за утеплення. Раніше страшно було зайти у наш під’їзд. А зараз нам зробили ремонт, поміняли ліфти, заасфальтували двір, вікна поміняли, двері”.

Повністю завершити утеплення будинку на вулиці Вокзальна, 26, корпус 2 у Кропивницькому планують до кінця року.

Що відомо

Фонд енергоефективності “Енергодім” – це державна установа, яка надає гроші об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків для часткової компенсації витрат на проекти з утеплення будівель. Фонд фінансується з державного бюджету України, має фінансову підтримку Європейського Союзу, уряду Німеччини. Для участі на отримання гранту потрібно провести загальні збори співвласників і подати заявку у фонд.

Читайте також

Вибір редакції

На початок