У Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка

У Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка

У Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка
Роланд Франко. Фото: УНІАН

13 серпня у Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка — Роландом, який помер у ніч на 11 серпня у віці 89 років. Церемонія проходить у приміщенні Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, о 14:00 відбудеться заупокійна панахида у церкві Святого Миколая Мірлікійського на Аскольдовій Могилі. Поховання розпочнеться о 15:00 на Байковому кладовищі.

У Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка
Роксолана Бичай / Суспільне

За словами генерального директора Міжнародного фонду Івана Франка Ігора Куруса, який був опікуном Роланда Франка останні 10 років, все своє життя він віддав просуванню доктрин та ідей Івана Франка: "Він завжди казав, що ми маємо зробити все, щоб Україна була процвітаючою країною".

Курус
Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус. Фото: Facebook

Про знайомство

"Він до мене звернувся на початку 2000-х з проханням допомогти побудувати пам’ятник Франку у Києві. Як ви знаєте, на сьогодні у нас є погруддя Франка, яке входить в архітектурну композицію театру ім. Франка у Києві. Ідея побудувати пам’ятник була важливою і ми почали цим займатися", — розповів директор "Фонду Франка".

За його словами, це було "складним питанням", яке 12 серпня "вирішилось" після рішення мера Києва Віталія Кличка про місце для спорудження пам’ятника.

У Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка
Роксолана Бичай / Суспільне
Читайте також: "Втрата для україністики та франкознавства". Помер останній онук Івана Франка

"Але цей процес йшов тривалий час. І ми створили фонд, який мав би звести для Івана Франка рукотворний пам’ятник. Це і міжнародна премія, завдяки якій ми намагаємося інкорпорувати українську гуманітарну науку у світову і навпаки", — розповів Курус.

Він додає, що Іван Франко був провідником наукової інтелігенції, просвітництва і через фонд й ідею відкриття пам’ятника у Києві Курус і познайомився з Роландом Франком.

"Фактично до останнього подиху він про це думав, переживав і сьогодні ми можемо сказати, що цей пам’ятник у Києві буде", — зауважив глава фонду.

У Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка
Роксолана Бичай / Суспільне
Читайте також: Іван Франко: 13 фактів до дня народження ідейного архітектора української нації

Про схожість онука з дідом

"Він навіть чимось подібний на свого дідуся. Де з’являвся Роланд Франко, особливо в мене було таке відчуття, що там є сам Іван Франко. Тому що ви знаєте — це плоть від плоті, це рідний онук, носій прізвища і торкаючись його руки, відчувалося, що торкаєшся самого Івана Франка. Сама присутність Роланда Тарасовича на будь-якому заході — вона фактично давала відчуття Івана Франка. Тому сьогодні у нас таке доктринальне прощання, яке має змінити наше ставлення до Франка, як до Роланда, так і до Івана", — зазначив Ігор Курус.

З його слів, "Фонд Франка" продовжить працювати, позаяк він має заповіт Роланда Франка, намагаючись й надалі розвивати "премію Франка" і зробити її "найуспішнішою премією в галузі гуманітаристики".

У Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка
Роксолана Бичай / Суспільне

Що відомо

  • Роланд Франко – український учений-інженер, громадський діяч та дипломат, кандидат технічних наук. У 1993–1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі — був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії.
  • У 1996 році завдяки клопотанням Роланда Франка Україна безплатно отримала від Великої Британії науково-дослідну станцію "Фарадей" (тепер станція "Академік Вернадський") в Антарктиці. Перша українська експедиція, яка прибула на станцію 28 листопада 1995 року, назвала Роланда Франка "хрещеним батьком української антарктичної станції".
  • Окрім цього, Роланд Франко був популяризатором творчості свого діда. Він заснував Міжнародну премію імені Івана Франка. З 2015 року був головою правління Міжнародного Фонду Івана Франка.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок