13 серпня у Києві прощаються з останнім онуком Івана Франка — Роландом, який помер у ніч на 11 серпня у віці 89 років. Церемонія проходить у приміщенні Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Як повідомляє кореспондентка Суспільного, о 14:00 відбудеться заупокійна панахида у церкві Святого Миколая Мірлікійського на Аскольдовій Могилі. Поховання розпочнеться о 15:00 на Байковому кладовищі.

За словами генерального директора Міжнародного фонду Івана Франка Ігора Куруса, який був опікуном Роланда Франка останні 10 років, все своє життя він віддав просуванню доктрин та ідей Івана Франка: "Він завжди казав, що ми маємо зробити все, щоб Україна була процвітаючою країною".

Про знайомство
"Він до мене звернувся на початку 2000-х з проханням допомогти побудувати пам’ятник Франку у Києві. Як ви знаєте, на сьогодні у нас є погруддя Франка, яке входить в архітектурну композицію театру ім. Франка у Києві. Ідея побудувати пам’ятник була важливою і ми почали цим займатися", — розповів директор "Фонду Франка".
За його словами, це було "складним питанням", яке 12 серпня "вирішилось" після рішення мера Києва Віталія Кличка про місце для спорудження пам’ятника.

Читайте також: "Втрата для україністики та франкознавства". Помер останній онук Івана Франка
"Але цей процес йшов тривалий час. І ми створили фонд, який мав би звести для Івана Франка рукотворний пам’ятник. Це і міжнародна премія, завдяки якій ми намагаємося інкорпорувати українську гуманітарну науку у світову і навпаки", — розповів Курус.
Він додає, що Іван Франко був провідником наукової інтелігенції, просвітництва і через фонд й ідею відкриття пам’ятника у Києві Курус і познайомився з Роландом Франком.
"Фактично до останнього подиху він про це думав, переживав і сьогодні ми можемо сказати, що цей пам’ятник у Києві буде", — зауважив глава фонду.

Читайте також: Іван Франко: 13 фактів до дня народження ідейного архітектора української нації
Про схожість онука з дідом
"Він навіть чимось подібний на свого дідуся. Де з’являвся Роланд Франко, особливо в мене було таке відчуття, що там є сам Іван Франко. Тому що ви знаєте — це плоть від плоті, це рідний онук, носій прізвища і торкаючись його руки, відчувалося, що торкаєшся самого Івана Франка. Сама присутність Роланда Тарасовича на будь-якому заході — вона фактично давала відчуття Івана Франка. Тому сьогодні у нас таке доктринальне прощання, яке має змінити наше ставлення до Франка, як до Роланда, так і до Івана", — зазначив Ігор Курус.
З його слів, "Фонд Франка" продовжить працювати, позаяк він має заповіт Роланда Франка, намагаючись й надалі розвивати "премію Франка" і зробити її "найуспішнішою премією в галузі гуманітаристики".

Що відомо
- Роланд Франко – український учений-інженер, громадський діяч та дипломат, кандидат технічних наук. У 1993–1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі — був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії.
- У 1996 році завдяки клопотанням Роланда Франка Україна безплатно отримала від Великої Британії науково-дослідну станцію "Фарадей" (тепер станція "Академік Вернадський") в Антарктиці. Перша українська експедиція, яка прибула на станцію 28 листопада 1995 року, назвала Роланда Франка "хрещеним батьком української антарктичної станції".
- Окрім цього, Роланд Франко був популяризатором творчості свого діда. Він заснував Міжнародну премію імені Івана Франка. З 2015 року був головою правління Міжнародного Фонду Івана Франка.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!