"Брати Гадюкіни" звинуватили гурт "Фіолет" у неправомірному кавері

"Брати Гадюкіни" звинуватили гурт "Фіолет" у неправомірному кавері

"Брати Гадюкіни" звинуватили гурт "Фіолет" у неправомірному кавері

9 серпня український рок-гурт "Брати Гадюкіни" у пості на Facebook звинуватили гурт "Фіолет" у неправомірному використанні їхньої інтелектуальної власності. "Фіолет" виступили з кавером на пісню "Ми – хлопці з Бандерштату", хоча не отримали на це дозволів від авторів композиції.

"Ми отримуємо багато повідомлень про те, що наші пісні виконують гурти в комерційних виступах. Музиканти, продюсери, організатори дійств, майте совість, – написали музиканти "Братів Гадюкіних". – Ось приклад відвертого піратства. Гурт "Фіолет" якогось ляду записав і відзняв наш трек "Ми, хлопці з Бандерштату". До вас є запитання: хто дав дозвіл і чи готові вони залишитись без [...] штанів після суду?".

11 серпня лідер гурту "Фіолет" Сергій Мартинюк визнав, що гурт неправий з юридичної точки зору, але водночас звинуватив "Братів Гадюкіних" у лицемірстві.

Він підкреслив, що попросив вибачення і готовий був розв'язати це питання в прийнятному для "Братів Гадюкіних" форматі, зокрема, фінансовому. Однак, за словами Мартинюка, ніхто з "БГ" до них не звертався.

"Викладати фан-відео з чужого ютуб-каналу 5річної давнини, нахабно звинувачувати нас в зароблянні грошей на творчості гурту, відверто маніпулятивно перекручуючи факти, без жодної спроби поспілкуватися з нами – забави такі собі", – підсумував музикант.

З юридичної точки зору претензія "Братів" цілком правомірна. В коментарі виданню LiRoom спеціалістка з авторського права Юлія Іськова запевнила, що будь-яке використання та виконання чужої авторської музики має затверджуватись авторами або компанією, яка розпоряджається авторськими правами.

"У випадку, якщо дозволу не було, автори мають право позиватися до суду та вимагати компенсації. Або ж вирішити це у мирний спосіб. Гурт "Фіолет" у цій ситуації однозначно неправий", – сказала вона.

11 серпня представники "Братів Гадюкіних" заявили, що питання закрите. "Виконувати пісні Братів Гадюкіних їм [гурту "Фіолет" – ред] заборонено!"

Що відомо:

  • "Брати Гадюкіни" – культовий український рок-гурт, створений в 1988 році у Львові. Вони першими з українських рок-команд отримали популярність на території колишнього СРСР і пострадянському просторі.
  • Творчість цих рокерів зі Львова – фундамент, на якому почала розвиватись українська рок-музика. Музиканти записали 5 студійних альбомів, 4 концертних альбоми та 2 збірки хітів, серед яких "Файне місто Тернопіль", "Наркомани на городі", "Було не любити". Свій крайній альбом "Сміх і гріх" вони презентували у 2019 році.
  • "Фіолет" – український музичний гурт, що виник в місті Луцьку у 2009 році. Засновником і лідером гурту є Сергій (Колос) Мартинюк.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше