Іспит на володіння українською: як у Луцьку проходять тестування держслужбовці

Іспит на володіння українською: як у Луцьку проходять тестування держслужбовці

Іспит на володіння українською: як у Луцьку проходять тестування держслужбовці Суспільне Волинь

У Луцьку майбутні державні службовці 12 серпня складали іспит з української мови. Екзамен відбувся на базі Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації.

Як розповіла Суспільному директорка центру Тетяна Литвиненко, будь-яка людина може зареєструватися на сайті в Національної комісії зі стандартів державної мови, вибрати іспитовий майданчик і пройти тестування.

"Іспит здається один раз, якщо ти отримуєш сертифікат, то він пожиттєво. На сьогодні вимагається не тільки сертифікат для держслужбовців, але й для керівників навчальних закладів: і керівному складу військових, поліції, податкової", – зазначила Тетяна Литвиненко.

Іспит на володіння українською: як проходять тестування держслужбовці в ЛуцькуСуспільне Волинь

Аби скласти тест на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків, до Луцька приїжджають учасники з Волинської, Рівненської, Львівської областей та Києва.

На складання іспиту до обласного центру Волині приїхала зі Львова Мирослава Санницька. Зі слів жінки, зареєструватися було складно через невелику кількість вільних дат.

"Мені потрібно для держслужби, щоб пройти в іншу структуру. Є кілька завдань, які трошки так заплутані, потрібно більше часу, двадцять хвилин на 29 питань – це дуже мало часу", – говорить львів'янка.

Іспит на володіння українською: як проходять тестування держслужбовці в ЛуцькуСуспільне Волинь

Технічну допомогу під час іспиту надавала інструкторка Олена Вербич. Екзамен на базі Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації складали чотири групи по 16 учасників в кожній. Іспит тривав пів години: 20 хвилин – тестові завдання і 10 хвилин – монолог.

Іспит на володіння українською: як проходять тестування держслужбовці в ЛуцькуСуспільне Волинь

Із 21 липня до 12 серпня іспит на рівень володіння українською склали понад 200 учасників.

Тестування на базі регіонального центру підвищення кваліфікації, зазначила директорка Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації, відбувається двічі на тиждень.

Результати тестування учасники іспиту зможуть дізнатися через два тижні. У разі потреби іспит можна перездати через чотири місяці.

Що відомо

  • Державний іспит для посадовців з метою визначення рівня володіння українською мовою складається з чотирьох частин: "Культура мова" (24 тестові задання), "Читання" (20 тестових завдань), "Письмо" (одне завдання відкритого типу) та "Говоріння" (два завдання відкритого типу). Результат за кожну виконану частину іспиту становитиме максимум 25 % від загальної оцінки.
  • Із 19 липня в Україні розпочалося проведення іспитів на рівень знання української мови для державних службовців та охочих здобути громадянство. Учасник, який правильно виконав усі завдання, може отримати максимум 158 балів. Для отримання державного сертифіката про достатній рівень володіння державною мовою, необхідно набрати 80 і більше балів.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram Суспільного Волині.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди