Пацієнти з червня їздять у Рівне: коли почнуть ремонт амбулаторії у Квасилові

Пацієнти з червня їздять у Рівне: коли почнуть ремонт амбулаторії у Квасилові

Ексклюзивно
Пацієнти з червня їздять у Рівне: коли почнуть ремонт амбулаторії у Квасилові
Суспільне Рівне

Реконструкцію Квасилівської амбулаторії планують розпочати у серпні. Про це Суспільному 10 серпня повідомив заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук. Гроші на ремонт виділятимуть помісячно. Квасилівчани понад місяць змушені відвідувати лікарів у Рівному.

Історія пацієнта

Квасилівчанин Василь Іськов, який має другу групу інвалідності, розповів Суспільному: щоб здати аналізи у центрі медико-санітарної допомоги "Центральний в Рівному, він витрачає пів дня. Раніше, коли працювала амбулаторія у Квасилові, на це йшла година часу.

"Мені, як хворому на цукровий діабет, потрібно робити кожен тиждень аналіз крові на цукор. Кожен місяць робити аналіз крові на холестерин. Не так просто на Драгоманова добиратися, зранку доїхати практично неможливо. Можливо, але з великими проблемами", – каже Василь Іськов.

Квасилівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує 4,5 тисячі пацієнтів. У Рівне на час ремонту переїхали медсестри, молодший медперсонал і лаборант – загалом усі 13 працівників.

Коли почнуть ремонт

Квасилівську амбулаторію закрили на реконструкцію наприкінці червня. Однак робити ремонт там так і не почали. Директор ЦПМСД "Центральний", куди входить амбулаторія, обіцяє, що вони почнуться вже найближчим часом.

"Міська влада виділила кошти на дах і ми в серпні-вересні зробимо дах. Там проблем немає, кошти є – 455 тисяч. Ми все зробимо. Потім робимо інклюзивний пандус і після того, як буде зроблено доступ населення до цього закладу, ми переселимо наших працівників", – коментує директор центру "Центральний" Олег Шрам.

Умови роботи у Квасилівській амбулаторії не відповідали вимогам Національної служби здоров'я України, – каже заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук. Для ремонту, за його словами, вже виготовили проєктно-кошторисну документацію, затвердили об'єм і план виконання робіт. У серпні розпочнуть їх виконувати.

"Понад 800 тисяч гривень на цей ремонт були затверджені, але розподіл коштів відбувається помісячно. Перший транш надійде в серпні – на початок ремонтних робіт. У серпні-вересні будуть здійснюватися ремонтні роботи. Сподіваюся, що в жовтні ми будемо приймати пацієнтів саме у Квасилові", – зазначив заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук.

Після реконструкції, уточнює він, в амбулаторію повернуть увесь персонал, який там працював. У планах – організувати прийом вузькопрофільних спеціалістів, щоб зробити їхні послуги більш доступними для жителів Квасилова.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок