Перейти до основного змісту
Недопуск нещепленого педагогічного працівника до роботи нині незаконний — омбудсман

Недопуск нещепленого педагогічного працівника до роботи нині незаконний — омбудсман

Недопуск нещепленого педагогічного працівника до роботи нині незаконний — омбудсман
. МОН

Освітній омбудсман Сергій Горбачов нагадав, що недопуск невакцинованого педагогічного працівника до роботи наразі є незаконним.

Як повідомив омбудсман, з 5 серпня набрала чинності постанова уряду, за якою відтепер, якщо в закладі освіти провакцинувалися лише 20% працівників — у "жовтому", "помаранчевому", "червоному" рівні епідемічної безпеки такий заклад буде зобов’язаний працювати дистанційно.

"Як громадянин я підтримую вакцинацію і вважаю, що вакцинуватися мають не лише якнайбільше педагогічних працівників, а всіх громадян загалом. Провакцинований працівник закладу освіти не лише сам набагато менше ризикує і суттєво краще захищений від важкого перебігу хвороби, але й захищає інших працівників та учнів", — підкреслив Горбачов.

Він наголосив, що працівник закладу освіти має усвідомлювати, що вакцинуючись, він сприяє захисту права, насамперед свого, та всіх учасників освітнього процесу на життя та здоров’я. Також він підвищує шанси закладу освіти проводити освітній процес з нового навчального року більшість часу очно, а не дистанційно. Адже заклади не в “зеленій” зоні, у яких 80% працівників не будуть провакциновані, мають працювати дистанційно.

"А тривале дистанційне навчання знову може збільшувати освітні втрати, насамперед серед учнів початкової школи, для яких навчатися дистанційно значно складніше", — написав Горбачов.

Водночас, за його словами, треба усвідомлювати (насамперед — керівникам закладів освіти), що вакцинація педагогічних працівників не є обов’язковою: як і для всіх інших громадян вона залишається добровільною. Тому керівник закладу освіти не має права обмежувати доступ до роботи у школі вчителя, який не отримав щеплення.

"Саме тому як посадова особа я діятиму в межах чинного законодавства та захищатиму права педагогічних працівників, якщо директори не допускатимуть їх до роботи", — попередив Горбачов.

Омбудсман додав, що нині рівень вакцинації освітян по Україні ще не є достатнім.

Читайте також: В Україні з початку липня зробили більше щеплень від COVID-19, аніж за весь червень — МОЗ

Що відомо

  • За 9 серпня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 140 008 людей. З початку вакцинації повністю щепили вже понад 2,4 млн осіб.
  • В Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні можуть всі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання або які отримали статус біженця. Водночас реєструватися у чергу на отримання щеплення через "Дію" вже не потрібно.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
  • У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок