Запису немає: чому в Хмельницькому неможливо потрапити до дитячих лікарів

Запису немає: чому в Хмельницькому неможливо потрапити до дитячих лікарів

Запису немає: чому в Хмельницькому неможливо потрапити до дитячих лікарів Фото: Суспільне.

За 20 хвилин після відкриття реєстрації закінчуються талони до вузьких спеціалістів у поліклініці Хмельницької міської дитячої лікарні. Про це Суспільному розповіла медична реєстраторка медзакладу Людмила Іванова. За її словами, така ситуація відбувається у серпні щороку.

За останні два тижні у реєстратурі дитячої поліклініки зареєстрували майже 10 тисяч звернень до лікарів різних спеціальностей, каже тимчасово виконуюча обов’язки завідуючого поліклініки Хмельницької міської дитячої лікарні Ольга Проскурович. Такий наплив пацієнтів - через необхідність медичного огляду дітей перед початком нового навчального року.

Великі черги до реєстратури

Хмельничанка Анна Намистюк прийшла до дитячої поліклініки за талонами до вузьких спеціалістів, аби отримати медичну довідку для правнучки, яка цього року йде у перший клас.

«Треба пройти огляд у хірурга, окуліста, ортопеда і стоматолога», - каже вона.

Хмельничани, аби записати дитину на обстеження до лікаря, попри електронний запис, приходять у поліклініку, аби зробити це в реєстратурі. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Хмельничани, аби записати дитину на обстеження до лікаря, попри електронний запис, приходять у поліклініку, аби зробити це в реєстратурі. Фото: Суспільне.

У черзі жінка чекає вже дві години. О 12:00 розпочалась онлайн-реєстрація до лікарів. Медична реєстраторка Людмила Іванова записує онуку Анни Намистюк до необхідних вузьких спеціалістів.

«Запис до лікарів, в основному, електронний, через сайт «Медікс». Якщо є вільні місця, буває люди відписуються, тоді є вільне вікно іми записуємо когось іншого на те місце. Запис до лікарів зараз тільки електронний, тільки через сайт. У живій черзі проходять екстренні випадки», - розповідає медична реєстраторка.

Запису до лікаря не має вже майже місяць

Тетяна Шпилюк разом із п’ятирічним сином прийшла на консультацію до кардіолога. Потрібна довідка для дитячого садочка. Запис онлайн через систему «Медікс» відсутній вже протягом більше місяця, каже жінка.

«Раз в рік ми маємо пройти УЗІ, кардіограму, і, відповідно, отримати консультацію лікаря. Запису онлайн не те що практично немає, його взагалі немає - я по кілька разів на день захожу на сайт, але записатися зовсім не можу. От ми зараз прийшли, стали, так би мовити, в живу чергу. Нам сказали: «Почекайте, буде віконечко, ми вас покличемо». Ось сидимо і чекаємо. Довго вже чекаємо», - каже Тетяна Шпилюк.

Електронного запису до лікарів в інформаційній системі "Медікс" уже немає понад місяць, скаржаться батьки дітей. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Електронного запису до лікарів в інформаційній системі "Медікс" уже немає понад місяць, скаржаться батьки дітей. Фото: Суспільне.

Після обстеження лікарка-кардіолог направляє хлопчика до інших спеціалістів на додатковий огляд. Мальвіна Мельник каже - у серпні кількість пацієнтів збільшилась.

«Зараз, у зв’язку з тим, що йде активна підготовка до школи та садочків, відбуваються профогляди, то, в середньому, до 25-30 діток я приймаю протягом дня. Як правило, ці дітки йдуть за електронними направленнями від сімейних лікарів чи педіатрів з центрів первинної медико-санітарної допомоги, тобто, з поліклінік, згідно електронного запису. Якщо дітки є поза чергою, значить, приймаємо поза чергою», - розповідає лікарка-кардіолог.

Електронний запис зручний, але сам процес схожий на квест

16-річній Марії Сурник в кабінеті офтальмолога перевіряють гостроту зору та сітківку ока. Дівчина - студентка коледжу. Каже, перед новим навчальним роком їй потрібна медична довідка.

«Зазвичай, це вже не займає стільки часу, як займало раніше, коли треба було сидіти у черзі до лікаря. Зараз все швидко – записався на певний час, прийшов і отримав довідку. Мама мене записала заздалегідь на сайті, щоб можна було без проблем пройти всіх спеціалістів. На сайті можна обирати конкретну дату відвідування лікаря і час. Це дуже зручно», - каже дівчина.

Посадовці дитячої поліклініки кажуть, що у чергах до реєстратури за талончиком до лікаря стоять здебільшого старші люди, які не вміють користуватися гаджетами. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Посадовці дитячої поліклініки кажуть, що у чергах до реєстратури за талончиком до лікаря стоять здебільшого старші люди, які не вміють користуватися гаджетами. Фото: Суспільне.

За словами тимчасово виконуючої обов’язки завідуючого поліклініки Хмельницької міської дитячої лікарні Ольги Проскурович, батьки дітей приходять скаржитись на те, що вони не можуть потрапити до вузького спеціаліста через чергу до реєстратури та відсутність запису онлайн у системі «Медікс».

«Бувають черги під реєстратурою, але в ній стоять, здебільшого, старші люди, які не можуть записатися онлайн, бо мають застарілий телефон, або не мають інтернету, щоб записатися вдома. До нас в реєстратуру не обов’язково треба йти, щоб записатися до лікаря, можна це і вдома зробити, адже ми так само реєструємо у тій самій системі «Медікс». Щотижня у середу та п’ятницю з 12:00 години в медичній інформаційній системі «Медікс» відкривається онлайн-запис до лікарів, і можна з будь-якого гаджета зайти і записатися», - каже Ольга Проскурович.

Пройти обстеження можна з вересня

Ольга Проскурович також додає, що обстежитися та отримати медичну довідку можна і у вересні.

Посадовці дитячої поліклініки запевняють, що огляд у лікарів перед школою можна проходити без черг у вересні-жовтні. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Посадовці дитячої поліклініки запевняють, що огляд у лікарів перед школою можна проходити без черг у вересні-жовтні. Фото: Суспільне.

«У кінці липня - на початку серпня стартували профогляди. Але я хочу наголосити, що профогляд необов’язково проходити до 1 вересня, це можна зробити протягом року. Щоб не стояти тут у чергах, не нервуватися, можна прийти спокійно у вересні, попередньо записавшись, і пройти той самий профогляд», - запевняє посадовиця дитячої поліклініки.

За її словами, якщо попередньо зареєструватися на прийом до потрібних вузьких спеціалістів, то за дві години пацієнт може повністю пройти усі потрібні для профогляду обстеження.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди