У хмельницьких медзакладах почали виписувати електронні лікарняні. У чому їх переваги

У хмельницьких медзакладах почали виписувати електронні лікарняні. У чому їх переваги

У хмельницьких медзакладах почали виписувати електронні лікарняні. У чому їх переваги Фото: Суспільне.

У Хмельницькій міській тергромаді сім медичних закладів перейшли на видачу електронних листків непрацездатності замість паперових. Про це Суспільному розповів начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

Про відкриття лікарняного сповіщують СМС

Надія звернулась до лікарки зі скаргами на погане самопочуття.

«Сьогодні вранці прокинулась дуже боліла голова в потилиці, відчуваю слабкість. Поміряла тиск -тиск високий», - розповідає жінка.

Після огляду пацієнтки, сімейний лікар фіксує в електронній медичній карті скарги, дату відкриття та причини створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Після цього пацієнт отримує СМС-повідомлення на телефон про те, що «лікарняний» відкритий, пояснює сімейна лікарка Марія Атаманчук.

«Лікар усі записи проводить в електронній системі. Мені тепер не потрібно ходити по інших кабінетах, ставити печатки, підписуватись в корінці, коли пацієнт отримує цей листок непрацездатності», - каже лікарка.

При видачі електронних лікарняних, лікар усі записи проводить в електронній системі. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

При видачі електронних лікарняних, лікар усі записи проводить в електронній системі. Фото: Суспільне.

Додає: за кілька днів роботи з електронними лікарняними виявила для себе як переваги, так і недоліки у нововведенні.

«Серед переваг - це покращення роботи для пацієнта, виключення фальсифікацій. Для лікаря перевагою є те, що менше паперової роботи - вже не треба реєструвати журнал для медсестри, яка виписує ці листки непрацездатності. Щодо недоліків, то якщо батьки не зареєстровані, то проблематично оформити лікарняний по доглядуза дитиною. І якщо зроблені помилки в декларації у час її заключення, то треба робити виправлення, і це теж забирає трохи часу», - розповідає Марія Атаманчук.

Медичний висновок від лікаря, перевірка від Пенсійного фонду

Роботодавці можуть перевірити необхідну інформацію про е-лікарняні в особистому електронному кабінеті страхувальника на сайті Пенсійного фонду України в розділі «Листки непрацездатності», каже начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. Та розповідає, як відбувається передача данних.

«Медики вносять данні в медичну інформаційну систему. Медична інформаційна система надсилає в інформаційну систему Пенсійного фонду. Пенсійний фонд формує електронні листки непрацездатності вже з медичних висновків і їх розсилає роботодавцям. Лікарям дається доба на відкриття листка непрацездатності, тобто,якщо зараз система підвисає, листок непрацездатності може бути виданий через дві години, три години, тобто, впродовж доби. Щодо паперових листків непрацездатності, то якщо вони вже були відкриті до початку запровадження в громаді е-лікарняних, вони продовжуються далі», - пояснює посадовець.

У хмельницькій громаді е-лікарняні почали видавати з 2 серпня в усіх медичних закладах. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

У хмельницькій громаді е-лікарняні почали видавати з 2 серпня в усіх медичних закладах. Фото: Суспільне.

У Хмельницькій тергромаді електронні медичні висновки про тимчасову непрацездатність з другого серпня почали виписувати у семи медзакладах, в тому числі 31 амбулаторія, додає Борис Ткач.

«Ми включились до цього процесу трішки раніше, щоб освоїти цей електронний інструмент, щоб, зробивши якісь помилки, навчитись їх виправляти. Тобто, плануємо за серпень усе це відрегулювати. Єдине, згідно наказів МОЗ, перенатальний центр листки непрацездатності для вагітних розпочне видавати з першого вересня", - каже очільник управління охорони здоров'я Хмельницької міськради.

З першого вересня всі медичні заклади країни, згідно наказів МОЗ, мають перейти на електронні листки непрацездатності, говорить директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Завроцький. Додає: наразі в області медичні заклади у частині громад уже перейшли на видачу е-лікарняних, інші - готуються до нововведень.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди