Влада Конго повідомила про новий спалах Еболи

Влада Конго повідомила про новий спалах Еболи

Влада Конго повідомила про новий спалах Еболи

Уряд Демократичної Республіки Конго 1 червня повідомив про другий осередок геморагічної лихоманки Ебола на північному заході країні, де від захворювання загинуло вже четверо осіб.

Спалах інфекції стався приблизно у 1000 кілометрів від попереднього осередку епідемії, внаслідок якої померло понад 2200 осіб, повідомляє The Telegraph. За даними ВООЗ, у регіоні вже зафіксовано 6 випадків хвороби, 4 з яких стали летальними.

Про спалах Еболи вранці 1 червня по радіо повідомив губернатор провінції Екватор Бобо Болоко Болумбу. За його словами, для остаточного підтвердження діагнозів у осіб з підозрою на хворобу взяли зразки та відправили їх для аналізу до національної медичної дослідницької організації INRB.

"Лабораторія надала нам інформацію про те, що усі випадки смертей, проаналізовані з 18 травня, спричинені вірусом Ебола. Однак для точності зразки спрямували до INRB", - зауважив він.

Також Болумбу нагадав про заходи безпеки під час епідемії.

"Я прошу населення зберігати спокій і продовжувати дотримуватися гігієнічних заходів. Регулярно мийте руки з милом. Не тисніть руки при вітанні. Не чіпайте хворих або мертвих людей, у яких була температура чи кровотеча", - попросив губернатор.

Міністр охорони здоров'я ДРК Етені Лонгодо на пресконференції також підтвердив смерть чотирьох осіб від інфекції.

Провінція Екватор знаходиться на північному заході країни, приблизно у 1000 кілометрів від районів Північний Ківу та Ітурі на кордоні з Угандою, які стали епіцентром другого найбільш смертельного спалаху Еболи в історії.

Що відомо

  • Епідемія геморагічної лихоманки Ебола триває у Конго з 2018 року.
  • 5 березня повідомлялося про останнього хворого у країні, який подолав хворобу.
  • Уряд ДРК готувався оголосити про кінець епідемії у країні за 42 дні після завершення лікування останнього пацієнта, що мало припасти на 15 червня.
На початок