Ленінський райсуд Кропивницького не може надіслати повістки поштою. Не мають марок та конвертів

Ленінський райсуд Кропивницького не може надіслати повістки поштою. Не мають марок та конвертів

Ленінський райсуд Кропивницького не може надіслати повістки поштою. Не мають марок та конвертів Суспільне: Кропивницький

У Ленінському районному суді Кропивницького немає грошей на марки та конверти. Через це не можуть надсилати учасникам судових засідань повістки поштою. У липні про засідання не повідомили 800 людей, розповіла речниця суду Анастасія Андрієнко.

Розпорядник грошей на роботу судів – Державна судова адміністрація. На марки, конверти та папір гроші виділяють з двох джерел: державного бюджету та судових зборів.

"Коштів не вистачає на забезпечення в повному обсязі потреб судів, – говорить начальниця відділу управління державної судової адміністрації України в області Маргарита Криворотенко. – На першочергове: марки, конверти, комунальні послуги, взагалі не виділили коштів на ремонти судів".

Нещодавно ухвалили законопроект про внесення змін до держбюджету, говорить Маргарита Криворотенко. "Однак, внесення змін цим законом не вирішила проблем у повному обсязі. Поясню на прикладі марок. Ми уклали договір на мільйон. І щоб ви розуміли, цього обсягу марок вистачить на місяць, і тільки на 88%".

Адвокат Юрій Деркаченко вважає, що судових зборів мало би вистачити на марки та конверти. "Досить великі суми сплачуються із судових зборів. Наприклад, подати позов на розлучення коштує 908 гривень. У господарських судах досить великі збори. Чому відсутнє фінансування на ті ж марки й конверти – я не розумію. Ця ситуація неправильна. Вихід із цієї ситуації – потрібно систематизувати електронні сервіси, зменшити паперовий обіг".

Переносити засідання в судах через брак марок та конвертів почали минулого року, каже адвокат.

Якщо хтось з учасників судового процесу не поінформований про засідання, його проводити не можна, пояснила речниця суду Анастасія Андрієнко. Електронною поштою відправляють документи тим, адреси яких мають. "З 5 по 19 липня відправка вихідної поштової кореспонденції здійснювалася частково – лише терміново. А з 20 липня не здійснюється взагалі".

Окрім марок, не вистачає паперу, ручок, блоків заправки для принтерів, розповідає секретарка суду Руслана Магілантюк. "Це все ніби дрібниці, але цього потрібно багато й постійно. Особливо велика проблема з марками. Наприклад, одним з моїх посадових обов’язків є звернення судових рішень до виконання. У мене є три дні із дня набрання законної сили судовим рішенням. І через те, що немає марок, судові рішення дуже часто невчасно доставляються за місцем свого призначення й таким чином можуть порушуватися права учасників провадження".

Від учасників судових засідань не можуть брати марки чи інші канцтовари, каже секретарка. "Це неправильно, тому що в своїй роботі ми не упереджені і права у всіх рівні. В цьому може міститися ознаки корупційного правопорушення".

Ленінський суд отримає марки наступного тижня, сказала представниця судової адміністрації України в області Маргарита Криворотенко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди