Прикарпатські лікарі розповіли, як отримати сертифікат про вакцинацію від COVID-19

Прикарпатські лікарі розповіли, як отримати сертифікат про вакцинацію від COVID-19

Прикарпатські лікарі розповіли, як отримати сертифікат про вакцинацію від COVID-19
Фото: Суспільне Карпати

Івано-Франківщина забезпечена бланками міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19. Водночас офіційної статистики видачі таких документів не ведуть, повідомила Суспільному заступниця гендиректора обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗу Тетяна Джус.

Сертифікат про вакцинацію можна отримати у сімейного лікаря, розповідає Тетяна Джус. За її словами, документ діє протягом одного року з дати другого щеплення.

"У сертифікаті записана інформація про вакцинацію. У нього можна вносити всі дані про коронавірусну хворобу, чи перехворів, чи є результати ПЛР-досліджень", — каже заступниця гендиректора обласного центру контролю і профілактики хвороб.

Бланк сертифіката про вакцинацію заповнюють у електронній системі, розповідає сімейна лікарка центральної клінічної міської лікарні Оксана Бляхарська. Офіційної статистики звернень в лікарні не ведуть, проте, за її словами, останнім часом люди звертаються за документом частіше. Його видають за кілька днів після щеплення другою дозою вакцини від коронавірусу.

"Центр вакцинації вносить їх у базу, і тоді кожен сімейний лікар може бачити, скількома дозами провакцинували людину. Пацієнт повинен мати закордонний паспорт, тому що перевіряють транслітерацію, вносять номер і серію закордонного паспорта, який дає право на виїзд за кордон. Усе – справа 5 хвилин: лікар вносить дані і друкує на стандартному бланку", — говорить сімейна лікарка Оксана Бляхарська.

Турагентка Наталія Пташник каже, що у жодній країні сертифікат про вакцинацію не є обов’язковою умовою для в’їзду. За її словами, у порівнянні з минулим роком туристів побільшало. Попитом, як і раніше, користуються Туреччина та Єгипет. Також українці стали частіше обирати Грецію.

"Ще жодна країна суворо не ввела, щоб туристи робили щеплення від коронавірусу. Наприклад, Албанія – країна Балканського півострова, яка скасувала всі обмеження для того, щоб туристи могли вільно до них летіти на відпочинок без обов’язкових умов, наприклад, ПЛР-тесту чи сертифіката про вакцинацію", — розповідає турагентка Наталія Пташник.

Зазвичай туристи, які звертаються до Наталії, роблять ПЛР-тести замість сертифікатів.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок