Україна ускладнила правила в'їзду з 5 серпня. Що слід знати

Україна ускладнила правила в'їзду з 5 серпня. Що слід знати

Важливо
Україна ускладнила правила в'їзду з 5 серпня. Що слід знати
Ілюстративне фото, Unsplash

За рішенням Кабінету міністрів з 5 серпня починають діяти нові правила перетину кордону України у зв'язку з поширенням штаму "Дельта". Зокрема громадяни України зможуть безперешкодно перетинати кордон України у разі наявності хоча б одного щеплення від COVID-19.

Як нагадали у міжнародному аеропорту "Бориспіль", Для перетину українського кордону іноземці або особи без громадянства, як і раніше, мають пред’явити страховий поліс та один із трьох документів: негативний ПЛР-тест/експрес-тест, зроблені не більше ніж за 72 години до в’їзду, чи довідку про повну вакцинацію вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях — Pfizer, AstraZeneca, Covishield, Sinovac, Johnson & Johnson, Moderna та Sinopharm.

Зміни з 5 серпня

Для іноземців обов’язковою буде самоізоляція протягом 10 днів (крім осіб до 12 років). Самоізоляція починається через 72 години після прибуття в Україну. Іноземець має встановити додаток “Вдома”. Його самоізоляція не потрібна або припиняється у випадку отримання негативного тесту (ПЛР або експрес). При відмові чи неможливості встановити додаток “Вдома” іноземця не пропустять на територію України. Самоізоляції не потрібна іноземцям зі страховим полісом та документом, що засвідчує повну вакцинацію.

Громадянам України, які повертаються на батьківщину, також потрібно піти на 10-денну самоізоляцію, яка повинна початися через 72 години після перетину кордону. Самоізоляції не потрібна тим, хто:

  • має на руках довідку про повну вакцинацію, або документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини;
  • не досяг 18-річного віку;
  • виїхав за кордон до 4 серпня.

Самоізоляція не потрібна або припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID (методом ПЛР чи експрес-тестуванням), крім осіб, які прибули з Росії чи Індії. Для всіх невакцинованих осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину кордону та не може бути припинений в жодному випадку.

Що відомо

  • За добу 4 серпня проти COVID-19 вакцинували 159 121 людину. Одну дозу отримали 95 690 людей, повністю імунізовані — 63 431 людина.
  • Станом на ранок 4 серпня в Україні зафіксовано 984 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, одужали 570 осіб, 43 випадки — летальні.
  • В Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні можуть всі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання або які отримали статус біженця. Водночас реєструватися у чергу на отримання щеплення через "Дію" вже не потрібно.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
  • У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок