Ліга чемпіонів. Аталанта дебютувала розгромом Валенсії, Моурінью з Тоттенгемом програв Лейпцигу Atalanta Bergamasca Calcio

Відбулися ще 2 поєдинки 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Італійська Аталанта, яка дебютувала у плейоф, у Мілані розбила іспанську Валенсію 4:1. У паралельному матчі минулорічний фіналіст Тоттенгем вдома не зумів впоратися з німецьким РБ Лейпциг 0:1.

Підопічні Джан П'єро Гасперіні відзначилися двома голами ще до перерви. Перший в історії клубу м'яч у плейоф, вигравши боротьбу у штрафному майданчику з Гайя, записав на свій рахунок Ханс Хетебор (16'). На 30 хвилині "кажани" могли відновити рівновагу після розіграшу штрафного, але м'яч влучив у стійку. Подвоїти перевагу італійці зуміли під завісу першого тайму: проти потужного удару Йосипа Ілічіча голкіпер Валенсії Доменек був безсилим (42').

Другий тайм пройшов також під натиском господарів. Довів рахунок до розгромного півзахисник Ремо Фройлер, який шокував воротаря іспанців майстерним ударом у дальній кут (57'). А продовжив знущання з суперника Ханс Хетебор, який на 63 хвилині оформив дубль. "Кажани" спромоглися відповісти лише голом престижу у виконанні Дениса Черишева (66'). 4:1. Український півзахисник Аталанти Руслан Малиновський вийшов на поле за 10 хвилин до фінального свистка, але результативними діями не відзначився.

Тим часом у Англії поєдинок не був багатим на голи. Тоттенгем без своєї головної зірки Харрі Кейна суттєво втрачав у атаці. Від початку матчу РБ Лейпциг грав першим номером: кілька нагод біля воріт Тотенгема мали в першому таймі Патрік Шик та Тімо Варнер, але підводила реалізація.

"Шпори" могли забивати після перерви, але голкіпер німців парирував удар Лукаса Моури. Вирішальним у матчі став епізод на 56 хвилині, коли пенальті на собі заробив Конрад Лаймер, якого збив у штрафному Бен Девіс. Форвард німців Тімо Вернер не змарнував шансу й вивів свій клуб уперед.

До кінця поєдинку команди встигли обмінятися моментами, але рахунок лишився незмінним. 0:1, і підопічні Жозе Моурінью спробують відігратися вже у гостях.

Що відомо:

• До стадії 1/8 фіналу Ліги чемпіонів вийшли лише клуби з п'ятьох топліг: іспанської Ла Ліги, італійської Серії А, французької Ліги 1 та німецької Бундесліги. Це Боруссія Д, Манчестер Сіті, ПСЖ, Реал М, Наполі, Ліон, Валенсія, Ювентус, Атлетіко, Аталанта, Челсі, Барселона, Ліверпуль, Тоттенгем, Баварія та Лейпциг.
  • 18 лютого відбулися перші поєдинки плейоф Ліги чемпіонів. Чинний чемпіон Ліверпуль на виїзді несподівано поступився Атлетіко, Боруссія Д з юним генієм Холандом вдома впоралася з гостями з Франції - столичним ПСЖ.