Ексклюзивно
"Розуміла: це можуть бути останні хвилини моєї боротьби". Алла Черкасова - про "бронзу" Олімпіади AP

Українська борчиня - про перемогу у бронзовому фіналі.

Алла Черкасова здобула першу медаль України на Олімпійських Іграх у Токіо у боротьбі. Українська борчиня у бронзовому фіналі здолала олімпійську чемпіонку Ріо-де-Жанейро - японки Сару Досьо.

Вирішальним моментом боротьби за "бронзу" стала кінцівка першого періоду. За 27 секунд Черкасова змогла утримати Досьо, завдяки чому здобула перемогу та медаль для України.

Для української борчині ця нагорода стала першою на Олімпіаді. І останньою - перед бронзовим фіналом: Черкасова зазначала, що не планує у подальшому змагатися на Олімпійських Іграх.

У коментарі Суспільне Спорт Черкасова зазначила, що дуже вдячна тим, хто її підтримав. І наголосила: була готова боротися за медаль до останнього.

"Неймовірно щаслива і вдячна всім людям, які мене оточували стільки років, допомагали, підтримували. Якщо чесно, було важко налаштовуватися. Але я все обмежила в рамки однієї сутички. Була готова боротися з нею шість хвилин. Розуміла, що, можливо, це останні шість хвилин моєї боротьби. Хотіла віддатися на всі 100% і вирвати медаль будь-якою ціною".

Щодо подальших планів Черкасової, то борчиня зазначила: планує трохи відпочити. Про повернення до змагань українка поки що не говорила.

"Зараз у мене відпочинок, 100%. Проведу трохи часу із сім'єю, з родиною. А далі - подивимося. Можливо, піду в декрет".

Хто така Алла Черкасова

• 32-річна представниця України у жіночій боротьбі, виступає за Львівську область.
  • Змагатися у боротьбі Черкасова розпочала з 2003 року на дитячому рівні. Перший дорослий турнір міжнародного рівня борчиня провела у 2008-му - на золотому гран-прі вона посіла друге місце.
  • На Олімпіаду-2020 Черкасова потрапила за вибором тренерського штабу збірної України з боротьби. Ліцензію у вазі до 68 кг для України здобула саме вона за підсумками чемпіонату світу-2019.
  • Алла Черкасова - 2-разова призерка чемпіонатів світу та 5-разова призерка Євро у жіночій боротьбі. Найвищі результати - "золото" чемпіонату світу-2018 та Євро у 2019 році.

Що очікує на українців далі?

• Середа, 4 серпня (ранкова сесія, після 5:30). Тетяна Кіт - старт у вазі до 57 кг. Перша суперниця - туніска Сівар Бусетта - бронзова призерка чемпіонату Африки.
  • Середа, 4 серпня (вечірня сесія, після 12:15). Парвіз Насібов - золотий фінал. Суперник - іранець Мохаммад Реза Гараї. У 2019 році Гараї став чемпіоном Азії, тоді ж також переміг на молодіжному чемпіонаті світу.
  • Середа, 4 серпня (вечірня сесія, після 12:15). Жан Беленюк - золотий фінал. Суперник - угорець Віктор Льорінц (3-разовий призер чемпіонатів світу. На останньому чемпіонаті світу Льорінц здобув "срібло").
  • Середа, 4 серпня (вечірня сесія, після 12:15). Ірина Коляденко - бронзовий фінал (суперниця визначиться за підсумками втішних сутичок).
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика