"Не хочу підставити країну". Жан Беленюк – про боротьбу за "золото" на Олімпіаді-2020

"Не хочу підставити країну". Жан Беленюк – про боротьбу за "золото" на Олімпіаді-2020

Ексклюзивно
"Не хочу підставити країну". Жан Беленюк – про боротьбу за "золото" на Олімпіаді-2020 AP

Борець оцінив свій виступ і шанси в маубутній сутичці за "золото" для Суспільне Спорт.

Українець Жан Беленюк удруге поспіль пробився до фіналу Олімпійських ігор у греко-римській боротьбі. У Ріо-2016 спортсмен завоював "срібло".

У півфіналі Беленюк, який є дворазовим чемпіоном світу, впорався з хорватом Іваном Гуклеком з рахунком 7:1. У фіналі на нього чекає триразовий призер чемпіонатів світу, угорець Віктор Лорінц.

Що Беленюк сказав про успіх у півфіналі

  • Про складнощі підготовки

"Дуже важкий шлях. Це стосується не лише боротьби у Токіо, але й підготовки. Є деякі нюанси, які спіткали нас у процесі. Можливо, пізніше поділюся інформацією. Тим не менш, дуже радий, що мені вдалося вийти у фінал. Знаю, як переживають наші українці, і хочу їх порадувати гідним результатом. Дякую їм за підтримку. Дай боже, щоб завтра було як треба".

Читайте також: Жан Беленюк вдруге поспіль пройшов у фінал Олімпіади з боротьби
  • Про проблеми з плечем

"Потім розкажу, що було. Не хочу саме в процесі змагань цю інформацію висвітлювати. Дякувати богу, що я взагалі тут. Дякую моєму тренеру, тому що лише його віра в мене дозволила досягти такого результату".

  • Про шлях до фіналу й суперників

"Дійсно виснажений. Були три сутички дуже важкі. Першу сутичку – проти етнічного грузинаСерба Зураба Датунашвілі. Він чемпіон Європи, я йому поступився на чемпіонаті Європи і сьогодні взяв реванш".

"Ми з Віктором ЛерінцемСуперником Беленюка у фіналі, який на рік за мене старший, зустрічалися десять разів – жодного разу йому не програв. Дай боже, щоб так було завтра. Але він дуже сильний і витривалий конкурент, тому я налаштовуватимуся. Він і чемпіонат Європи вигравав, [був] у трійці на чемпіонаті світу. Дуже відповідально треба підходити до цієї боротьби".
  • Про статус фаворита

"Психологічно дуже важко [бути фаворитом]. Але намагаюся абстрагуватися від цього. Адже Олімпійські ігри – найважчі в сенсі психологічного навантаження змагання. Дійсно, коли на тобі велика відповідальність, за тобою – ціла країна, за тобою люди, які впродовж п'яти років казали, що ми чекаємо "золота", – авжеж, я б дуже не хотів їх підставити. Сподіваюся, що їх порадую".

Читайте також: Українці пробилися у два фінали та одну бронзову сутичку Олімпіади-2020 з боротьби

Що далі

  • Фінал Беленюка відбудеться в середу, 4 серпня.

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика