"Публічно бреше". Американське видання висвітлило скандал із Кароліною Ашіон та міністром Ткаченком

"Публічно бреше". Американське видання висвітлило скандал із Кароліною Ашіон та міністром Ткаченком

"Публічно бреше". Американське видання висвітлило скандал із Кароліною Ашіон та міністром Ткаченком Колаж, Суспільне

1 серпня американське видання The Daily Beast опублікувало інтерв'ю з українською телеведучою Кароліною Ашіон, яка звинуватила міністра культури Олександра Ткаченка в расизмі.

30 червня 2021 року Ашіон опублікувала повідомлення, в якому звинуватила міністра Ткаченка в расизмі. Інцидент трапився приблизно у 2015 році, коли Ашіон працювала ведучою на каналі "2+2", який є частиною холдингу "1+1 медіа".

"Одного разу, дізнавшись про кастинг ведучих для ранкового шоу, я запитала у тоді ще генпродюсера "1+1 медіа" Олександра Ткаченка: "Чи не могла би я взяти в ньому участь?" – згадує Кароліна.

За її словами, відповідь була такою: "Ви в дзеркало себе бачили? Аудиторія нашого каналу не те, щоб ... Я не готовий ризикувати рейтингами...".

Історія отримала продовження. Під час джазового фестивалю Leopolisjazz, який 24-28 червня проходив у Львові, телеведуча перетнулася з Ткаченком та вирішила нагадати про той епізод. "Так, а що ви хотіли б від мене почути? Вас влаштує відповідь, що зараз я б такого не сказав?", – відповів міністр.

Під постом Ашіон з'явився коментар від Ткаченка: "Я завжди дивився і бачив (і так є дотепер) перед собою особистість і професіоналізм, а не гендер, орієнтацію, колір шкіри тощо, – відповів він. – Я – за різноманітність, інклюзивність і бачення у різниці цінності, яку варто примножувати".

Американське видання висвітлило скандал із Кароліною Ашіон та міністром Ткаченком

Коментар Ткаченка під постом Ашіон

Daily Beast звернулася в офіс міністра Ткаченка за коментарями, але чиновник відмовився дати інтерв'ю – замість цього його офіс надав посилання на коментарі міністра на сайті Gordonua, в яких він сказав: "Просити вибачення не збираюся за те, чого я не мав на увазі й ніколи в житті не говорив".

"Використовувати момент того, що когось оцінюють за гендером, кольором шкіри і ще чимось, звісно, можна. І це такий собі хайп. Але також можна звернути увагу, що зараз Кароліна працює на каналах, які належать Порошенку і де завжди своєрідно трактують мою позицію, упереджено", – також додав Ткаченко.

Американське видання висвітлило скандал із Кароліною Ашіон та міністром ТкаченкомСоцмережі телеведучої

Кароліна Ашіон

Як пише Daily Beast, Ашіон була засмучена натяками міністра на політичне підґрунтя її заяви. "Міністр публічно бреше, це ганебно. Ткаченко зараз звинувачує мене в якихось політичних цілях, але перекручувати факти – неправильно", – сказала вона.

"Я була обережна, щоб не змішувати питання расизму з політикою. Я вирішила висловитися виключно заради тисяч чорношкірих українців, які, як і я, страждають від расистських коментарів".

На початку липня прессекретарка Олександра Ткаченка Ольга Боровикова повідомила Суспільне Культура, що іншого коментаря міністра, окрім того, що є під постом телеведучої, не передбачається.

Видання взяло коментар у темношкірого українського музиканта Мирослава Кувалдіна, чий батько був родом з Нігерії, як і батько Ашіон.

"Чим раніше ми почнемо підкреслювати проблему неприкритого расизму, тим краще. Я дуже радий, що у Кароліни вистачило сміливості висловитися, – сказав він. – Ткаченко просто не розуміє, що Кароліна намагається йому сказати. Він абсолютно сліпий до цього питання".

Також The Daily Beast розповіло про нещодавній інцидент із "Дизель шоу", яких через номер "Тарас-Папуас" звинуватив у расизмі український комік Віктор Вемуна.

Що відомо

  • Кароліна Ашіон — українська журналістка, телеведуча, продюсерка.
  • У 2001 році Кароліна стала ведучою музичного каналу "М1", згодом – на розважальному телеканалі ТЕТ, ранковому шоу на телеканалі "Інтер", каналі "2+2".
  • Кароліна Ашіон керує компанією “ICMG”.
  • З 2017 року на телеканалі "Прямий” веде програму "Прямий трафік".
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше