Телеведуча Ашіон звинуватила міністра культури Ткаченка в расизмі. Реакція соцмереж

Телеведуча Ашіон звинуватила міністра культури Ткаченка в расизмі. Реакція соцмереж

Телеведуча Ашіон звинуватила міністра культури Ткаченка в расизмі. Реакція соцмереж Колаж, Суспільне

Олександр Ткаченко потрапив у скандал після допису телеведучої Кароліни Ашіон. 30 червня вона опублікувала повідомлення, в якому звинуватила чиновника в расизмі.

Інцидент, про який написала Ашіон, трапився шість років тому. На той момент вона працювала ведучою на каналі "2+2", який є частиною холдингу "1+1 медіа".

"Одного разу, дізнавшись про кастинг ведучих для ранкового шоу, я запитала у тоді ще генпродюсера "1+1 медіа" Олександра Ткаченка: "Чи не могла би я взяти в ньому участь?" – згадує Кароліна.

За її словами, відповідь була такою: "Ви в дзеркало себе бачили? Аудиторія нашого каналу не те, щоб ... Я не готовий ризикувати рейтингами..."

"Далі – шок, море сліз і звільнення. Чи бачила я себе в дзеркало? Так, бачила. Начебто нормальна. Та, певно, кольором шкіри для "1+1" не вийшла, на "Антоніну" (збірний образ глядача "Плюсів") не схожа", – поділилася емоціями від цієї розмови ведуча.

Історія неочікувано отримала продовження у цей вікенд. Під час джазового фестивалю Leopolisjazz, який днями завершився у Львові, телеведуча випадково перетнулася з Ткаченком та вирішила нагадати про той епізод.

""Так, а що ви хотіли б від мене почути? Вас влаштує відповідь, що зараз я б такого не сказав?" Я остовпіла. Але дружина міністра не мовчала. І навіть тикала мені чомусь, вважаючи за свій обов'язок, напевно, захистити чоловіка. Ну що ж, похвально. "Так а може мені ще вибачення у Вас попросити?", – сказав Ткаченко з "посмішкою" на обличчі".

"Чи можна було тоді знайти інші слова для більш делікатної відмови? Впевнена, так. Будь-який розсудливий чоловік знайшов би, що сказати. Можна було тепер просто вибачитися по-людськи? Звісно. А так це не просто хамство. Це расизм, хлопці. Вже я-то знаю на цьому знаюся", – вважає ведуча.

Позиція міністра

У соцмережах її зізнання викликало бурхливу реакцію. На даний момент її повідомлення поширили майже 900 разів. Під постом також понад 800 коментарів, серед яких є і реакція міністра культури Олександра Ткаченка.

"Кароліно, вітаю. Дякую, що підіймаєте такі питання і висловлюєте своє бачення ситуації. Краще вкотре до них повертатись, аби знімати непорозуміння. Свою позицію мені не складно озвучити. Я завжди дивився і бачив (і так є дотепер) перед собою особистість і професіоналізм, а не гендер, орієнтацію, колір шкіри тощо.

Ми були колегами впродовж років: ви як ведуча успішного каналу 2+2, а я – як гендиректор холдингу, куди цей канал входить. Ви згадуєте період, коли хотіли перейти з 2+2 на "плюси". Внесу невеличку ясність. Це не була моя пряма робота проводити кастинги ведучих на роботу.

Прикро, що через ваше не отримання позиції на іншому каналі того самого холдингу – у вас склалося таке образливе враження. У моїх командах менеджерів і менеджерок у будь-якій компанії чи організації – завжди був і є баланс. Я – за різноманітність, інклюзивність і бачення у різниці цінності, яку варто примножувати", – відповів міністр за кілька годин після появи поста.

Телеведуча Ашіон звинуватила міністра культури Ткаченка в расизмі. Реакція соцмереж

Ашіон ніяк не відреагувала на це повідомлення, проте інші дописувачі відзначили, що в цьому зверненні немає ані слів вибачення, ані спростування або підтвердження, що його розмова з Кароліною дійсно відбувалася з подібними інтонаціями.

Реакція соцмереж

Переважна більшість дописувачів підтримують телеведучу та засуджують позицію Ткаченка.

"Сказати, що я в шоці — нічого не сказати. Добре, що ви про це написали. Расизм огидний в усіх своїх проявах. Це печерна дикість, яким би маркетингом його не прикривали. Ви — прекрасні", — написав письменник та продюсер Ілларіон Павлюк.

"Це просто сором. Я вас обіймаю і готова підтримати", — прокоментувала письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко.

"До речі, в цивілізованому суспільстві вже кансельнули б", — написав публіцист Сергій Іванов, натякаючи на поняття "культура скасування"Бойкот публічної персони, коли під тиском суспільного резонансу вона опиняється поза соціальними або професійними колами за неприйнятну з погляду загалу поведінку..

"Я пам'ятаю цю історію, ти розповідала мені її багато років тому, році в 2015-му ще. Добре, що написала зараз! ", — написав під дописом кінокритик Андрій Алфьоров, який на той момент теж працював на "1+1".

У коментарі також прийшли колеги Кароліни з телевізійної індустрії — Мартіна Макеєва та Тала Калатай.

"Мені він відповів приблизно так само 13 років тому. Після цього я пішла назавжди "за кадр" ... Відмовляти екологічно, знаходити не образливі слова — це ж вміння, це ж напружуватися потрібно! А ти крута, що написала цей пост ", — написала продюсерка Макеєва, яка багато років тому починала свою кар'єру як телеведуча.

"А, я теж у вашій банді, але у мене до цієї людини цілий пласт неприйняття, з різних причин ...", — додала Калатай.

Деякі дописувачі звернули увагу на те, що нині Кароліна Ашіон працює на каналі "Прямий", який пов'язують з іменем Петра Порошенка.

"А що заважало написати про цей епізод ще 6 років тому? Те, що ви працюєте на порошенківському прямому, ніяк не пов'язано з флешбеком памяті саме зараз? Соупаденіє? Ткаченко, мені особисто, дуже не симпатичний ні як людина, ні як профі, але так тхне заказухою від томосовода, що аж занадто. Ще й расизм сюди приплели. Самі геноциди щодня. Ужос!", — написав один з користувачів.

Жодних офіційних коментарів представників української влади наразі на скандал не було.

Прессекретарка Олександра Ткаченка Ольга Боровикова повідомила Суспільне Культура, що іншого коментаря міністра, окрім того, що є під постом телеведучої, не передбачається.

Що відомо

  • Кароліна Ашіон — українська журналістка, телеведуча, продюсерка.
  • У 2001 році Кароліна стала ведучою музичного каналу "М1", згодом – на розважальному телеканалі ТЕТ, ранковому шоу на телеканалі "Інтер", каналі "2+2".
  • Кароліна Ашіон керує компанією “ICMG”.
  • З 2017 року на телеканалі "Прямий” веде програму "Прямий трафік".
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше