Обидві українські метальниці молота не вийшли до фіналу Олімпіади-2020

Обидві українські метальниці молота не вийшли до фіналу Олімпіади-2020

Обидві українські метальниці молота не вийшли до фіналу Олімпіади-2020 AP

У фіналі не буде й атлетки, яка ввійшла до топ-5 останнього чемпіонату світу.

Жодна з українських метальниць молота не змогла подолати кваліфікацію на Олімпіаді-2020. Збірну на Іграх у Токіо представляли Ірина Климець та Ірина Новожилова, які в підсумку посіли 21-е й 30-е місця відповідно.

Климець та Новожилова у минулому виступали на Олімпійських Іграх. В Ріо-2016 Ірина Климець не пройшла кваліфікацію. Не долала її і 35-річна Новожилова, для якої це була четверта Олімпіада в кар'єрі.

Українки намагалися досягти кращого результату у кваліфікації Олімпіади в Токіо. Але досягти сприятливого для себе результату не змогли.

Читайте також: Українська метальниця диска вилетіла з Олімпіади з найгіршим результатом у кар'єрі

Як проходила кваліфікація

У змаганнях з метання молота взяла участь 31 спортсменка. Атлеток поділили на дві відбіркові групи. До фіналу проходили учасниці, які показали кваліфікаційний результат 73.50 метри, або щонайменше топ-12 метальниць. До заліку йшла найкраща з трьох спроб.

Першою з українок стартувала Ірина Новожилова. У групі А вона посіла 15-те місце з 16У фінки Крісти Терво не було зараховано жодної спроби, і вона стала 16-ю. з результатом 59.85, якого вона досягла в останній спробі. Першу їй було не зараховано через заступ. У другій вона показала результат 58.77.

У групі B краще виступила Ірина Климець, проте цього не вистачило для фіналу. Климець спочатку метнула молот на 66.63 метри, потім - припустилася одного заступу й показала найкращий результат на фінільній спробі.

З результатом 68.29 метра, що стало найгіршим показником Климець у сезоні, українка фінішувала десятою в групі. У загальному заліку їй забракло більше трьох метрів для виходу до фіналу.

Лідеркою кваліфікації стала чинна й дворазова олімпійська чемпіонка – полька Аніта Влодарчик з результатом 76.99.

Що відомо про українських метальниць молота

  • У 2019 році Климець посіла п'яте місце на чемпіонаті світу. Тоді вона показала свій найкращий результат у кар'єрі – 73.56.
  • Зимовий сезон 2021 року Климець пропустила через травму й повернулася до змагань у травні.
  • Топрезультат Новожилової – 74.10, який вона показала ще в 2012 році на змаганнях у Києві.
  • У 2021 році топрезультатом Новожилової були 63.82 метра на змаганнях у Луцьку в червні.
Читайте також: Чемпіонка України зі штовхання ядра не пройшла кваліфікацію Олімпіади-2020

Що далі

  • 2 серпня відбудеться кваліфікація чоловічого метання молота за участі українців. 03:00 за Києвом – Михайло Кохан, 04:40 – Гліб Піскунов.
  • Фінал жіночого метання молота – 3 серпня, 14:35.

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика