У Франківську організували акцію, щоб привернути увагу до використання пасків безпеки

У Франківську організували акцію, щоб привернути увагу до використання пасків безпеки

У Франківську організували акцію, щоб привернути увагу до використання пасків безпеки
Суспільне Карпати

В Івано-Франківську поліція та громадська організація "ДОМ 48.24" організували акцію "Пристібайся — не жахайся”, щоб привернути увагу до використання автомобільних пасків безпеки. Її провели на вулиці Коновальця.

Голова громадської організації Наталія Вишневецька каже, що акція – це спроба спростувати неправдиву інформацію про використання пасків безпеки.

Наталія Вишневецька
Наталія Вишневецька. Суспільне Карпати

"Є дослідження іншої громадської організації, яка встановила методом спостереження, що лише приблизно 20% водіїв в Івано-Франківську користуються ременями безпеки. І коли ми почали питати водіїв, з'ясували, що в них є дуже багато страхів, дуже багато перекрученої інформації, чому не потрібно користуватися пасками безпеки", — розповіла Наталія Вишневецька.

Всім охочим пропонували випробувати симулятор зіткнення та відчути на собі, що стається з людиною в авто під час дорожньо-транспортної пригоди. Крісло цього симулятора рухається зі швидкістю 6-8 кілометрів на годину.

Андрій Киричук
Андрій Киричук. Суспільне Карпати

"Як ми бачимо, є дуже сильна інерція, і якщо людина не пристебнута, не користується паском безпеки, то можуть настати більш серйозні наслідки у разі ДТП, — каже заступник начальника обласної патрульної поліції Андрій Киричук.

Навчання під час акції
Навчання під час акції. Суспільне Карпати

Під час акції патрульні також пояснювали, як правильно користуватися ременем безпеки.

"Зверху пасок безпеки не повинен проходити на рівні шиї. Тому і є таке обмеження у зрості — 1 м 45 см. Якщо дитина нижча, то потрібен бустер – підставочка, яка допоможе їй сидіти вище для того, щоб пасок проходив по ключиці, по грудях. І тут так само важливо, щоби нижній ремінь проходив нижче від живота і фіксував бедра", — пояснює начальниця відділу зав’язків з громадськістю обласної патрульної поліції Олександра Бабецька.

Павло Глинчак
Павло Глинчак. Суспільне Карпати

Павло Глинчак випробував симулятор. Чоловік каже, що пристібається завжди.

"Такі заходи потрібно проводити, щоб люди навчалися і щоб робили так, як має бути", — говорить учасник акції Павло Глинчак.

Як повідомляла раніше Суспільному начальниця відділу зв’язків з громадськістю Олександра Бабецька, за пів року на дорогах Івано-Франківської області трапилося на 30% більше ДТП, ніж за такий самий період минулого року.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок