Звалище біля дому та сморід каналізації. Як живуть мешканці затоплених в Одесі будинків

Звалище біля дому та сморід каналізації. Як живуть мешканці затоплених в Одесі будинків

Ексклюзивно
Звалище біля дому та сморід каналізації. Як живуть мешканці затоплених в Одесі будинків
Суспільне Одеса

Мешканці будинків на вулиці Бабеля, 31 в Одесі перекрили дорогу купою сміття, яке винесли з власних осель після негоди 22 липня. Тоді злива затопила будівлі, а до приміщень потрапила вода з каналізаційного колектору. Люди запевняють, що місцева влада ігнорує прохання про допомогу, натомість в Малиновській районній адміністрації Суспільне запевнили, що частина мешканців отримають компенсації.

За словами Тетяни Козловської, яка живе на вулиці Бабеля, 31, 22 липня злива затопила балку з каналізаційним колектором, після чого вся вода потрапила до приміщення. Тоді біля фундаменту будівлі стався зсув ґрунту, а частина городу опинилася в ямі. На думку жінки, після наступної зливи там може опинитися і весь дім.

потом одес
Тетяна Козловська, мешканка будинку на вулиці Бабеля, 31. Суспільне Одеса

"У ці хвилини триває обвал. Ми нічого не можемо зробити власними руками. Я не кажу, що хочу нову квартиру. Я у своїй квартирі. Якби ж я могла показати… Лайна було по коліно. Усе це вимилося, вичистилося. Але, вибачте, це я можу зробити в своїй квартирі. Але що я можу зробити з цим обвалом", – зазначила Козловська.

Зсув ґрунту, який стався внаслідок зливи.
Зсув ґрунту, який стався внаслідок зливи. Суспільне Одеса

Вона запевнила: мешканці дому зверталися з проханнями про допомогу до місцевої та районної влади, а також до комунальників. Через більш як тиждень після негоди на прохання та дзвінки ніхто так і не відреагував.

"Я голосувала за партію “Довіряй ділам”, і де їхні справи? Найбільш прикре саме це. Тиждень ніхто не приходив з керівництва. Ми живемо в цьому лайні, моїй онуці два роки. І вона має дихати цим колектором? Цими каналізаціями?", – додала жінка.

За цією адресою також проживає Анна Шпилева. У розмові з кореспонденткою Суспільного жінка запевнила: вода заповнила кімнату її дитини під стелю. Після негоди з кімнат викинули техніку, меблі та покриття підлоги, а в самій будівлі немає світла.

потом одес
Анна Шпилева, мешканка квартиру на вулиці Бабеля, 31. Суспільне Одеса

"Буде дуже складно. Мені здається, все обійдеться приблизно в п’ять тисяч доларів. У мене згоріла вся проводка. Нам увімкнули світло, і погоріла проводка. Тепер доведеться дуже довго працювати", – поділилася Анна.

потом одес
Квартира Анни Шпилевої після зливи 22 липня. Суспільне Одеса

Усі зіпсовані через затоплення речі мешканці дому винесли на дорогу. Серед речей, які опинилися на імпровізованому звалищі просто неба, - меблі, матраци, одяг та фрагменти підлоги. За словами Анни Шпилевої, у такий спосіб люди намагаються привернути увагу місцевої влади.

"Це абсолютно всі наші речі. У нас не залишилося нічого. Абсолютно. Тут маленькі діти, моїй, наприклад, півтора року. У мене немає дому, де вона може ходити. Дитина вибігає на дорогу, а там їздять машини з шаленою швідкістю. Що мені робити? Звісно, я буду перекривати дорогу", – розповіла жінка.

потом одес
Сміття, яким мешканці будинку заблокували дорогу. Суспільне Одеса

потом одес
На звалищі просто неба опинилися меблі, одяг, техніка та особисті речі людей. Суспільне Одеса

Утім матеріальну допомогу отримають не всі мешканці пошкоджених будинків. Про це Суспільному розповіла голова комісії міськради з соцполітики Лілія Леонідова. За її словами, на Бабеля, 31 є чимало незареєстрованих будинків та квартир.

Лілія Леонідова.
Лілія Леонідова. Суспільне Одеса

"Тобто це самостійне будівництво. Прибудови, які не мають офіційного статусу. Ті виплати, які ініціювала міська рада, вони стосуються тих квартир, які мають офіційний статус. Максимальна сума, про яку наразі йдеться, це 40 тисяч", – пояснила Леонідова.

У Малиновській райадміністрації кореспондентам Суспільного повідомили, що не проводили технічний огляд будинків на вулиці Бабеля, оскільки цим мають займатися “ліцензовані організації”.

"Я уточнив, документи у нас всі є. Отримали сьогодні весь пакет. Є акти, підготовлені нашим ЖКС. А щодо технічного стану, це мають робити ліцензовані організації, які нададуть свої висновки. І вже на підставці цих висновків будуть прийматись якісь заходи", – заявив заступник голови Малиновської райадміністрації Сергій Блажевський.

Двір будинку на вулиці Бабеля, 31.
Двір будинку на вулиці Бабеля, 31. Суспільне Одеса

Водночас директор ЖКС "Хмельницький" Олександр Новицький запевнив, що оцінку стану речей вже провели в двох квартирах. Каже, їх можна використовувати для проживання попри затоплення.

"Є акти заливу, які свідчать про те, що внаслідок негоди, цього стихійного лиха, затопило абсолютно всі оселі. Ми надали ці довідки. Але в них не зазначено, яке саме майно було пошкоджено. Було оглянуто ці оселі, домівки, і з’ясувалося, що їх можна використовувати. Вони просто були залиті, а не постраждали. Але наш ЖКС не є компанією, яка сертифікована для оцінки будь-яких майбутніх майнових вимог", – пояснив Новицький.

Звалище просто неба на вулиці Бабеля, 31.
Звалище просто неба на вулиці Бабеля, 31. Суспільне Одеса

Що відомо

  • Вночі 22 липня в Одесі пройшла злива, внаслідок якої затопило вулиці міста, пляжі а також підвали багатоповерхівок та приватні будинки. Вода збивала людей з ніг, а до ліквідації наслідків негоди залучили рятувальників.
  • Через велику кількість опадів тимчасово заблокованим виявилася дорога до житлового масиву "Селище Котовського", що в Суворовському районі Одеси. Містян закликали рухатися Об'їзною дорогою, однак згодом там утворилися затори.
  • Злива знеструмила 22 населені пункти області. Також внаслідок негоди в Одесі обвалилася стіна будинку на вулиці Композитора Ніщинського, 1. Під завалами опинилися чотири автівки.
  • 23 липня фахівці Держпродспоживслужби в Одеській області порадили тимчасово утриматися від купання на плях міста.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок