Борг в 4 млн. Одеська прокуратура судиться з компанією, яка займає приміщення філармонії

Борг в 4 млн. Одеська прокуратура судиться з компанією, яка займає приміщення філармонії

Борг в 4 млн. Одеська прокуратура судиться з компанією, яка займає приміщення філармонії
Вікіпедія

Одеська обласна прокуратура подала позов до компанії "Рішельє", яка орендує майже 2 тисячі квадратних метрів в історичній будівлі Нової Біржі. Причиною зазначають несплату оренди за півтора року в розмірі 4 мільйонів гривень, через що правоохоронці вимагають розірвати з компанією договір та повернути майно обласній громаді. Про це йдеться в судовій ухвалі, інформацію Суспільному також підтвердили в пресслужбі прокуратури.

Справа стосується приміщень пам'ятки архітектури на розі вулиць Пушкінська та Буніна, більш відомої як Нова біржа. Значну її частину займає Одеська обласна філармонія, але є й інші компанії, які орендують приміщення. Серед них фірма "Рішельє", яка з 2003 року користується внутрішнь-дворовою частиною будівлі площею 1 794 квадратних метрів.

За версією слідства, з 2019 року фірма не сплачує оренду, через що наразі борг сягнув майже 4,2 мільйони гривень. Наприкінці червня прокуратура звернулася до суду з вимогою розірвати з компанією договір, зобов'язати виплатити борг та повернути квадратні метри обласній громаді.

Директор обласного управління культури, яке також значиться позивачем, Олена Воробйова у коментарі Суспільному зазначила, що в орендаря підписаний з відомством охоронний договір. Надходження по оренді перестали поступати останні роки, а договір чинний до середини 2030-х років.

Борг в 4 млн. Одеська прокуратура судиться з компанією, яка займає приміщення Нової біржі
Приміщення компанії розташовуються всередині двору Нової біржі. Суспільне Одеса

"Заборгованість була ще більшою, частину вони вже виплатили. Саме приміщення їм здавалося під казино. Деякий час воно працювало, допоки не з'явилася заборона азартних ігор. Потім просили знизити орендну ставку, відстрочку, але все одно борг виріс", - зазначила Воробйова.

У прокуратурі Суспільному підтвердили, що вимагатимуть в судовому порядку розірвати договір на орендне користування пам'яткою культурної спадщини, виплатити борг обласному департаменту культури та повернути приміщення громаді. Друге підготовче засідання по цій справі назначили на серпень.

Додамо, за даними аналітичної системи Уoucontrol, компанія зареєстрована в будівлі Одеської обласної філармонії на вулиці Буніна, 15. Основний вид зайнятості – індивідуальна мистецька діяльність. Одним з її власників є Андрій Іванчо, якого ЗМІ пов'язують з мером Одеси Геннадієм Трухановим.

9 липня 2004 року фірма "Рішельє" придбала колишній кінотеатр "Рішельє" на вулиці Рішельєвській, 47. Тоді будівля мала статус пам'ятки архітектури місцевого значення. Через два місяці, 24 вересня 2004 року, її придбала компанія "Одеса сіті", а через чотири роки споруда втратила пам'ятко-охоронний статус, оскільки Міністерство культури після міської інвентаризації історичних будівель не занесло будинок до Єдиного реєстру нерухомих пам'яток України через начебто втрату в ній предмета охорони.

Борг в 4 млн. Одеська прокуратура судиться з компанією, яка займає приміщення Нової біржі
Будівлі театру "Рішельє" та друкарні Юхима Фесенка. Фото: Пушкінська

Це ж саме трапилося і з будинком по сусідству – типографією Юхима Фесенка. Крім втрати статусу, історичну будівлю також придбало ТОВ "Одеса сіті". За даними ЗМІ, цю компанію також пов'язують з Геннадієм Трухановим.

Місцеві мешканці та громадські діячі неодноразово зібралися на акцію протесту, аби перешкодити будівництву на місці колишніх архітектурних пам'яток. Вони стверджували, що мають документи, які свідчать про те, що у будівельника немає дозволу на роботу від Мінкульту.

Згодом у міністерстві оприлюднили припис про заборону будівництва, але суддя Одеського окружного адміністративного суду Любов Токмілова його призупинила. У червні припис видав й обласний департамент культури, але суддя призупинила і його. За підсумком, Любов Токмілова скасувала приписи від Міністерства культури та обласного департаменту культури щодо припинення будівельних робіт на території колишньої друкарні Фесенка та театру "Рішельє". Законність цього рішення підтвердив і апеляційний суд.

Читайте також

  • Забудова друкарні Фесенка: в Одесі суд скасував приписи Мінкульту та облдепартаменту культури
  • Забудова друкарні Фесенка: суддя відмовила містянам виступити третьою стороною
  • Прокуратура не бачить підстав для позову щодо забудови друкарні Фесенка в Одесі

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок