Держмистецтв огосило прийом заявок на здобуття стипендій президента України для молодих митців

Держмистецтв огосило прийом заявок на здобуття стипендій президента України для молодих митців

Держмистецтв огосило прийом заявок на здобуття стипендій президента України для молодих митців

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує прийом пропозицій щодо кандидатів на здобуття стипендій президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2022 рік. Про це повідомляють на сайті відомства.

Стипендія президента покликана сприяти розвитку молодих митців. На її здобуття можуть претендувати громадяни України – майстри народного мистецтва, віком від 14 до 35 років, творчість яких сприяє розвитку традиційного народного мистецтва на основі досвіду попередніх поколінь майстрів.

Вимоги до кандидатів:

  • володіння художніми техніками народного мистецтва;
  • використання у творчості української орнаментики, традиційних технік та технологій народної образотворчості, художньо-мистецьких прийомів, що спираються на досвід багатьох поколінь майстрів традиційного народного мистецтва;
  • використання у творчості традиційного народного інструментарію, природних матеріалів та вітчизняної сировини;
  • участь у всеукраїнських виставках народного мистецтва, художніх симпозіумах, етномистецьких святах тощо;
  • проходження творчої атестації майстра традиційного народного мистецтва відповідно до законодавстваст. 8 Закону України "Про народні художні промисли" України;
  • участь у заходах по відродженню, розвитку та популяризації традиційного народного мистецтва.

Документи на здобуття стипендій слід подавати до 01 жовтня 2021 року в електронномуА саме: на електронну пошту [email protected] вигляді або поштою на адресу Держмистецтв. Повний перелік необхідних документів, а також форму заявки кандидата можна знайти за посиланням.

Згідно з положенням про стипендії президента України для молодих майстрів народного мистецтва призначається 80 таких стипендій на рік.

Виплата провадиться щомісяця протягом року. Розмір стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів становить 600 грн на місяць; студентів коледжів, технікумів (училищ) – 800 грн на місяць; студентів університетів, академій, інститутів – 1000 грн на місяць.

Для осіб віком до 35 років, які не є учнями професійно-технічних НЗ або студентами ВНЗ, стипендії призначаються у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше