На Франківщині лисиця зі сказом вкусила чоловіка, у селищі ввели карантин

На Франківщині лисиця зі сказом вкусила чоловіка, у селищі ввели карантин

На Франківщині лисиця зі сказом вкусила чоловіка, у селищі ввели карантин
pexels.com

На Більшівці, що на Прикарпатті, наклали карантинні обмеження – жителя селища вкусила лисиця, в якої виявили сказ. Про це у коментарі Суспільному Карпати повідомила заступниця голови Більшівцівської громади Марія Бойчук.

За її словами, лисиця забігла на подвір’я та вкрала курку. 27-річний син господаря обійстя побачив це та побіг за лисом, щоб відібрати здобич. Однак тварина вкусила його за палець. Після цього лисицю на подвір’ї вбили. Її відправили у лабораторію для вірусологічного дослідження. Так спеціалісти виявили у лиса сказ.

Чоловік зараз перебуває вдома та почувається добре, каже Марія Бойчук. Він отримав усі необхідні вакцини. За ним наглядає сімейний лікар.

Інспектори державної надзвичайної протиепізоотичної комісії провели обстеження господарства, де вбили лисицю. На село вирішили накласти карантинні обмеження та визначити Більшівці "неблагополучною територією". Зараз ветеринари у селищі обходять усі будинки та оглядають тварин. Їх профілактично вакцинують.

У Держпродспоживслужбі нагадують, що для запобігання виникнення сказу потрібно щороку проводити щеплення домашнім тваринам. Якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, потрібно інформувати службу ветеринарної медицини або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок