Українець Хаммо програв у чвертьфіналі Олімпіади-2020 з дзюдо і побореться за "бронзу" IJF

Попри поразку, шанс на медаль ще є.

Яків Хаммо (понад 100 кг) одним із останніх представників збірної України розпочав виступи на олімпійському турнірі в Токіо. Для нього це була друга Олімпіада в кар'єрі - в Ріо-де-Жанейро Хаммо дійшов до 1/8 фіналу.

До Олімпіади 27-річний дзюдоїст підходив у статусі бронзового призера чемпіоната світу. Загалом він завоював два подіуми у 2021 році - крім чемпіонату світу, Хаммо здобув "бронзу" на стартовому турнірі в Досі.

У Токіо 27-річний дзюдоїст намагався покращити свій результат. Він пройшов у чвертьфінал, і хоча там поступився, все ще має можливість завоювати "бронзу".

Як виступив Яків Хаммо?

Хаммо розпочав виступи на олімпійському турнірі з дзюдо з 1/8 фіналу. У першій сутичці українець змагався проти 27-річного румуна Вледуца Сімйонеску, ще одного учасника Олімпіади-2016.

Українець впорався із Сімйонеску за підсумками чотирьох хвилин. На 20-й секунді він виконав прийом ваза-арі, завдяки чому вийшов у чвертьфінал.

Вихід у чвертьфінал означав для Хаммо, що українець матиме можливість поборотися за медаль навіть у випадку поразки. Але для того, щоб скоротити кількість необхідних сутичок для цього, дзюдоїсту потрібно було здолати японця Хісайоші Харасаві.

Харасаві - один із найуспішніших спортсменів у Токіо у вазі понад 100 кг. На Олімпіаді в Ріо японець взяв "срібло", поступившись лише французу Тедді Рінеру, який перед сутичкою Хаммо встиг вилетіти з турніру.

Сутичка між Хаммо та Харасаві була досить напруженою. Український дзюдоїст активно йшов уперед і на початку навіть виконав успішний прийом, за який, щоправда, очки не отримав.

За чотири хвилини переможця у сутичці між Хаммо та Харасаві визначити не вдалося - знадобився "золотий рахунок". У ньому українцеві навіть вдалося на деякий час втримувати японця у больовому, однак той вирвався.

У підсумку переможцем став саме японський дзюдоїст. На 6:10 хвилині Харасаві вдалося перемогти Хаммо іппоном та пройти у півфінал.

• Для виходу в бронзовий фінал Хаммо має перемогти у втішній сутичці представника Узбекистану Бехмурода Олтібоєва.
  • У разі перемоги Хаммо змагатиметься за "бронзу" проти одного із півфіналістів змагань, що не пройде у фінал.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.